Dortmund bayern
Javier Martinez z Bayernu Mníchov sa snaží zastaviť hráča Borussie Dortmund Maria Goetzeho Foto: SITA/AP

BERLÍN 1. decembra (WEBNOVINY) – V sobotňajšom šlágri 15. kola I. bundesligy, v ktorom už istý jesenný líder tabuľky Bayern Mníchov hostil tím úradujúceho majstra najvyššej domácej súťaže Borussiu Dortmund, sa zrodila remíza 1:1.

Bavori otvorili skóre stretnutia v 67. min zásluhou presného zásahu Toniho Kroosa, o sedem minút však zabezpečil hosťom bod z Allianz Areny Mario Götze.

Obaja tréneri pri hodnotení vyzdvihli vysokú úroveň.

Myslím si. že to bol výborný zápas. Oba tímy sa navzájom maximálne preverili,“ povedal kormidelník Dortmundu Jürgen Klopp. Súhlasil s ním aj jeho náprotivok, kouč Bayernu Jupp Heynckes: „Bolo to veľmi dynamické stretnutie s množstvom dramatických momentov a dobrých príležitostí. Oba tímy hrajú moderným štýlom a sú vyspelé po taktickej stránke.“

Pochvala patrila po zápase aj brankárovi Dortmundu Romanovi Weidenfellerovi. Ten v záverečných piatich minútach predviedol niekoľko bravúrnych zákrokov.

Roman bol skvelý, udržal nás v hre,“ vyjadril sa na margo svojho zverenca Klopp. Heynckes vyhlásil, že 32-ročný Weidenfeller by mal dostať priestor aj v reprezentácii, kde je jednotkou práve brankár Mníchovčanov Manuel Neuer: „Weidenfeller v závere zachytal výborne, tak, ako aj mnohokrát predtým. Neviem, čo ešte potrebuje na to, aby chytal v reprezentácii.“

Holger Badstuber

S výsledkom nebol úplne spokojný obranca Dortmundu Mats Hummels: „Nič sa nezmenilo, stále máme na vedúci Bayern jedenásťbodové manko. Pred koncom prvej časti sezóny chceme získať šesť bodov a v druhej polovici ročníka sa budeme snažiť zmazať náskok Mníchovčanov.

Dortmund figuruje na tretej pozícii v tabuľke s 27 bodmi, vedúci Bayern má na konte 38 bodov. Druhá priečka patrí 30-bodovému Bayeru Leverkusen.

Mníchovčania musia stráviť stratu obrancu Holgera Badstubera, ktorý si zrejme nezahrá až do konca sezóny 2012/2013. Zadák reprezentačnej úrovne si pretrhol krížne väzy v pravom kolene. Podľa predbežnej prognózy ho čaká polročná nútená prestávka. Badstuber si privodil vážnu indispozíciu sám pri súboji s Mariom Götzem, v Allianz Arene dohral už v 37. min. „Je to veľmi trpké, Holger bol naozaj šokovaný,“ povedal kouč Heynckes. Dvadsaťtriročný rodák z Memmingenu Badstuber sa iba 11 dní pred nešťastnou udalosťou vrátil do diania po trojtýždňovej pauze pre zranenie stehna.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 15. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Bayern Mníchov – Borussia Dortmund 1:1 (0:0)

Góly: 67. T. Kroos – 74. Götze

szólj hozzá: Bayern Munich 1-1 Borussia Dortmund

Schalke – Mönchengladbach 1:1 (0:0)

Góly: 86. Draxler – 62. De Camargo

Leverkusen – Norimberg 1:0 (1:0)

Gól: 37. Kiessling