Video: Tackal sa pri čiare a po spadnutí vstal na tretí pokus, rozhodca Milan sa vyfarbil

opitý rozhodca
Opitý rozhodca na zápase dorasteneckej ligy v Česku. 23. september 2019 Reprofoto: www.youtube.com

Víkendový zápas českej dorasteneckej futbalovej ligy medzi Berounom a Slaným mal nečakaného hlavného aktéra. Mladých hráčov na trávniku zatienil asistent rozhodcu Milan Šefara, ktorý prišiel na duel v značne podnapitom stave.

Zvolali mimoriadne zasadnutie rozhodcov

Amatérske video zo stretnutia zachytáva, ako sa arbiter tacká popri čiare a pri rýchlejšom pohybe má problémy udržať stabilitu. Pri snahe o beh spadol a zdvihol sa až na tretí pokus. Jeho správaním sa už zaoberá Stredočeský krajský futbalový zväz (SKFS).

„Neviem si predstaviť jeho ďalšie pôsobenie v súťažiach SKFS. Pre jeho správanie a konanie neexistuje žiadne ospravedlnenie či poľahčujúca okolnosť. K celej udalosti sme zvolali mimoriadne zasadanie Komisie rozhodcov SKFS,“ cituje predsedu spomenutej komisie Pavla Mareša portál iDnes.cz.

„Hrubo sa previnil proti etike rozhodcu. Má pozastavenú delegáciu do vynesenia verdiktu. Takéto správanie je neakceptovateľné a SKFS bude takéto excesy tvrdo trestať,“ píše sa v oficiálnom stanovisku SKFS.

Vymočil sa na ihrisku

Český futbal zažil podobnú kauzu už v roku 2016 a dokonca v tamojšej najvyššej súťaži. Štvrtý rozhodca Marek Pilný prišiel vtedy opitý na súboj medzi Příbramom a Slaviou Praha.

Alkohol v krvi mal takisto bránkový arbiter Jiří Jech, ktorý sa v priebehu stretnutia aj vymočil priamo na ihrisku. Obaja boli neskôr vyškrtnutí z listiny rozhodcov a prišli o licenciu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jiří JechMarek PilnýMilan Šefara