Kopecký

NEW YORK 10. januára (WEBNOVINY) – V dvoch pondelňajších zápasoch zámorskej hokejovej súťaže NHL sa predstavil jediný Slovák. Tomáš Kopecký pomohol Floride k víťazstvu nad Vancouverom 2:1, keď si pripísal asistenciu na víťazný gól „panterov“ v podaní Marcela Goca v 31. min.

Pre Kopeckého to bola dvanásta gólová prihrávka v tejto sezóne, na svojom konte má aj päť presných zásahov.

Goc sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred brankárom Robertom Luongom, ktorý prehral prvý duel v riadnom hracom čase proti svojmu bývalému zamestnávateľovi.

Goc sa podieľal asistenciou aj na presnom zásahu Kulikova v 25. min. Brankár Scott Clemmensen pustil za svoj chrbát jednu z 26 striel hráčov Canucks. „Videli ste to všetci, slová sú zbytočné. Scott dnes chytil všetko. Bol na svojom mieste vždy, keď sme to potrebovali. Dnes bol skvelý,“ povedal Marcel Goc.

Vancouver je aj napriek prehre po polovici sezóny lídrom Západnej konferencie NHL. Na východe zasa dominujú New York Rangers. Panthers sú vedúcim tímom svojej divízie. „Verím, že v tejto sezóne môžeme zdolať každého súpera. Vancouver je jedným z najlepších tímov v súťaži a my sme ich zdolali. Víťazstvo je dôkazom morálnej sily nášho tímu,“ povedal Clemmensen.

Washington vstúpil do zápasu s Los Angeles dobre, po góle Marcusa Johanssona viedol. Potom však do konca druhej tretiny dali domáci Kings štyri góly a rozhodli o víťazstve. V záverečnej tretine vymenil v bránke Capitals Tomáša Vokouna ďalší český gólman Michal Neuvirth. Los Angeles len tretíkrát z ostatných 22 zápasov skórovalo viac ako dvakrát. Kyle Clifford prerušil v 12. min vyše 170-minútové čakanie hráčov Kings na gól, Jack Johnson sa dočkal presného zásahu po sedemnástich dueloch.

„Dali sme góly a potom už bolo stretnutie ľahšie. Konečne sme sa presadili výraznejšie aj v ofenzíve a nespoliehali sa len na našich brankárov,“ povedal Jack Johnson. Aj v pondelok sa potvrdilo tohtosezónne pravidlo: ak Alexander Ovečkin neboduje, Capitals nevyhrajú. Stalo sa to už trinástykrát v ročníku. „Nie je to iba o mne. Je to o nás všetkých. Mali sme dobrý vstup do zápasu, ale potom sme prestali hrať a urobili veľa chýb, ktoré nás stáli zápas,“ povedal Ovečkin.

Súhrn pondelňajších výsledkov:

Florida – Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) – Tomáš Kopecký (Florida) 0+1, asistoval pri víťaznom góle

Los Angeles – Washington 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)