Wayne Rooney
Útočník Manchestru United Wayne Rooney v súboji s hráčom WBA Jonnym Evansom počas sobotňajšieho zápasu 12. kola Premier League, v ktorom 'červení diabli' zvíťazili 2:0. Manchester, 7. november 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 7. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Manchestru United uspeli v sobotu na domácom ihrisku v rámci 12. kola najvyššej anglickej súťaže, keď zdolali West Bromwich Albion 2:0. O troch bodoch pre „červených diablov“ rozhodol v 52. minúte Jesse Lingard technickou strelou spoza šestnástky. Zverenci Louisa van Gaala pridali gólovú poistku v nadstavenom čase, keď Juan Mata premenil pokutový kop.

Manchester United figuruje s 24 bodmi na štvrtej priečke v ligovej tabuľke o jeden bod za prekvapením sezóny – Leicestrom City. Ten zvíťazil doma nad Watfordom 2:1. O víťazný gól domácich sa postaral v 65. min svojím celkovo 12. ligovým presným zásahom Jamie Vardy. Leicester sa udržal na treťom mieste o skóre za prvým Manchestrom City a druhým Arsenalom Londýn. Obe spomenuté mužstvá však majú zápas k dobru.

Hráči Stoke City zdolali na Britannia Stadium FC Chelsea 1:0. O troch bodoch pre mužstvo zo stredu Anglicka rozhodol v 54. minúte rakúsky legionár Marko Arnautovič. Londýnčania prehrali aj tretí ligový zápas za sebou a s 11 bodmi sú na nelichotivom 16. mieste v tabuľke. Od zostupovej 18. priečky ich delia iba 3 body. Stoke je so 16 bodmi na dvanástej priečke.