Kunitz, Anderson
Útočník Pittsburghu Chris Kunitz strieľa gól brankárovi Ottawy Craigovi Andersonovi. Foto: SITA/AP

NEW YORK 23. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Ottawy dvakrát viedli v stredajšom štvrtom zápase semifinále Východnej konferencie NHL nad Pittsburghom, no napokon prehrali vysoko 3:7, v sérii zaostávajú už 1:3 na zápasy a sú blízko k vyradeniu z tohtoročných bojov o Stanleyho pohár.

K obratu v Scotiabank Place zavelil v 22. min ľavý krídelník „tučniakov“ Chris Kunitz, keď vyrovnal na 2:2. Ešte v tej istej minúte pridal rozdielový presný zásah Jarome Iginla a gólostroj Penguins pokračoval aj v poslednej tretine.

Za zmienku stoja najmä tri góly Pittsburghu v priebehu dvoch minút. Prvou hviezdou duelu sa stal 26-ročný obranca Pittsburghu Kris Letang za štyri asistencie. Piaty duel sa uskutoční v piatok v Pittsburghu.

V ďalšom zápase by sme chceli ukončiť sériu a postúpiť ďalej. Nebude to však jednoduché,“ povedal útočník Penguins James Neal. Pittsburgh ťažil zo svojej ofenzívnej sily, ktorú vystužil pred začiatkom play-off. Presadiť sa môže každý zo štyroch útokov. „Aj keď na góly to bolo vyrovnané, zápas sme mali pod kontrolou. Chvíľami som mal pocit, že domácim dochádza dych,“ priznal obranca Brooks Orpik.

Za rozhodnutého stavu 2:7 pridal ešte tretí presný zásah domácich švédsky veterán Daniel Alfredsson, ktorý dosiahol stý bod vo svojom 120. zápase v play-off. „Viem presne, čo urobíme. Vybehneme na nich a dáme do piateho zápasu všetko. Nikdy sa nevzdávame a teraz sa na tom nič nebude meniť. Vieme, že vývoj ide proti nám. Nevzdávame sa. Otočiť túto sériu bude veľmi náročné. Už si nemyslím, že ju vyhráme. Naša nádej však žije,“ tvrdil Alfredsson.

Senators dostali sedem gólov v zápase play-off len dvakrát v histórii. V roku 2006 v súboji proti Buffalu a v roku 2010 v stretnutí s Pittsburghom. „Ani v predchádzajúcom zápase sme nehrali inak, ale dnes sme to vyjadrili aj gólovo. Ak si neustále vytvárate príležitosti, puk skončí v bránke,“ povedal kapitán Penguins Sidney Crosby.

Sumár stredajšieho stretnutia zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na štyri víťazstva):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA – semifinále

Ottawa – Pittsburgh 3:7 (2:1, 0:2, 1:4) – stav série: 1:3

Góly: 3. M. Michálek (Alfredsson, Benoit), 17. Turris (Silfverberg, E. Karlsson), 55. Alfredsson (E. Karlsson, C. Neil) – 15. J. Neal, 22. Kunitz (Dupuis, Letang), 22. Iginla (Letang, J. Neal), 42. J. Neal (Crosby, Letang), 49. Dupuis (M. Cooke), 49. Crosby (T. Kennedy), 50. Iginla (J. Jokinen, Letang)