AC Miláno
Riccardo Montolivo z AC Miláno v súboji s futbalistom Chieva Verona Ivanom Radovanovičom počas stredajšieho zápasu Serie A, v ktorom 'rossoneri' zvíťazili 1:0. Miláno, 28. október 2015. Foto: SITA/AP

RÍM 28. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Neapola sa po slabšom úvode do sezóny 2015/2016 rozbehli, v stredu dosiahli v najvyššej súťaži piate víťazstvo po sebe, keď doma zdolali Palermo 2:0. „Partenopei“ naposledy zažili sériu piatich triumfov v rade v máji 2013. Sicílčania nezlomili prekliatie na pôde súpera. Doteraz zvíťazili v Neapole v rámci Serie A iba jedenkrát – ešte v roku 1951.

Hamšík odohral celý zápas

Celý zápas odohral za SSC aj slovenský reprezentant Marek Hamšík. Dvadsaťosemročný Banskobystričan asistoval pri úvodnom góle Gonzala Higuaína z 39. minúty, rozdal 115 prihrávok, päťkrát vystrelil a nabehal takmer 13 kilometrov. Argentínčan Higuaín skóroval v šiestich z posledných siedmich duelov berúc do úvahy štarty vo všetkých súťažiach. Mimoriadne sa mu v aktuálnom období darí na domácom štadióne San Paolo, kde skóroval zakaždým v ostatných šiestich stretnutiach.

„Dominovali sme počas celého duelu. Vypracovali sme si veľa šancí, párkrát sme trafili aj konštrukciu hosťujúcej bránky. Dali sme dva góly, pripísali sme si do tabuľky ďalšie tri body,“ hodnotil Hamšík na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Zverenci trénera Maurizia Sarriho majú z ostatných piatich ligových zápasov skóre 11:2 a v tabuľke Serie A im patrí druhé miesto. Za vedúcim AS Rím zaostávajú o dva body. Ešte výraznejšie vyznieva bilancia Neapolčanov v ostatných desiatich meraniach síl. Zvíťazili v deviatich pri skóre 27:3.

Tím z mesta pod Vezuvom dosiahol v doterajších desiatich kolách až päťkrát čisté konto. Pre porovnanie, na rovnaký míľnik si musel v uplynulom ročníku 2014/2015 počkať až do 19. kola.

„Stará dáma“ opäť zakopla

Keď sa už zdalo, že úradujúci taliansky futbalový šampión Juventus Turín sa otriasol z niekoľkých neúspechov zo začiatku sezóny, prišla opäť nečakaná prehra. Zverenci trénera Massimiliana Allegriho v stredajšom dueli prekvapujúco podľahli na pôde Sassuola 0:1.

„Stará dáma“ ťahala do stredy päťzápasovú sériu bez prehry vo všetkých súťažiach. V mestečku patriacom do regiónu Emilia-Romagna však nedokázala vyťažiť z dominancie vo viacerých herných aspektoch. Jediný gól zápasu strelil už v 20. minúte Nicola Sansone, keď ukážkovo zrealizoval priamy voľný kop. Dvadsaťštyriročný krídelník, ktorý si už raz obliekol aj reprezentačný dres Talianska, je rodákom z Mníchova, kde pôsobil v mládežníckych tímoch aj B-mužstve tamojšieho Bayernu. Snahu „Juve“ o zvrat v stretnutí pribrzdil tesne pred prestávkou v 39. minúte Giorgio Chiellini. Skúsený zadák putoval po druhej žltej karte predčasne pod sprchy.

Kapitán Turínčanov Gianluigi Buffon po štvrtej prehre v aktuálne sezóne Serie A vyhlásil, že obhajca trofeje musí prestať hľadať príčiny neúspechov v rozhodcoch a hráči by mali začať preberať zodpovednosť za výsledky.

„Skóre po prvom polčase bolo neakceptovateľné. Keby sme boli provinčným klubom, možno by som bol spokojný s tým, ako sme hrali počas oslabenia. Avšak vzhľadom na to, aké sú každoročne ciele Juventusu, vraciame sa domov nesmierne sklamaní. Ako kapitána tímu ma bolí na duši, keď vidím, ako si moje mužstvo neuvedomuje dôležitosť zápasu. Rozhodcovia nerobia chyby schválne, červenú kartu pre Chielliniho by sme nemali využívať ako výhovorku,“ vyhlásil pre oficiálnu stránku svojho zamestnávateľa 37-ročný gólman Buffon.

Frosinone – Carpi 2:1 (0:0)

Góly: 51. Ciofani, 90.+ Sammarco – 67. Marrone, ČK: 72. Soddimo po 2. ŽK – 72. Borriello

Neapol – Palermo 2:0 (1:0)

Góly: 39. Higuaín, 80. Mertens

Marek Hamšík (Neapol) odohral celý duel a prihral Higuaínovi na prvý gól

FC Turín – FC Janov 3:3 (2:1)

Góly: 28. M. López, 35. Zappacosta, 89. Tachtsidis (vlastný) – 26. a 90.+ Laxalt, 67. Pavoletti

Hellas Verona – Fiorentina 0:2 (0:1)

Góly: 25. R. Márquez (vlastný), 57. N. Kalinič

1. AS Rím 10 7 2 1 25:12 23

2. Neapol 10 6 3 1 21:8 21

3. Fiorentina 10 7 0 3 18:8 21

4. Inter Miláno 10 6 3 1 10:7 21

5. Sassuolo 10 5 3 2 13:10 18

6. Lazio Rím 10 6 0 4 15:15 18