NBA
Moment zo zápasu Sacramento Kings proti Los Angeles Clippers. 26. november 2017 Foto: SITA/AP
  • aktualizované 26. novembra, 8:58

NEW YORK 26. novembra (WebNoviny.sk) – Líder súťaže Boston nezaváhal na palubovke Indiany, keď zvíťazil 108:98 v sobotňajšom zápase basketbalovej NBA.

V tretej štvrtine položili základy víťazstva

Hostia zaostávali po prvom polčase o deväť bodov. Tretiu štvrtinu štvrtinu však ovládli o 11 bodov položili základ svojho triumfu. Oporou Celtics bol tradične Kyrie Irving, ktorý nastrieľal 25 bodov. Dobrým výkonom sa predviedol aj jeho spoluhráč Al Horford. Pridal 21 bodov.

„Ako vždy sme sa nevzdali. V tretej štvrtine sme dokázali obmedziť chyby a dostali sme sa do tempa,“ uviedol Irwing. „Dnešný zápas nám dal lekciu. Ak hráme proti mužstvu ako Boston, musíme do toho dať viac,“ zhodnotil kouč domácich Nate McMillan.

V kalifornskom derby Los Angeles Clippers zdolali Sacramento tesne 97:95. Stačila im na to vydarená tretia 12-minútovka, v ktorej pokorili Kings 29:10. Hviezdou hostí sa stal s 33 bodmi Blake Griffin, domácim nestačilo ani 27 bodov a 7 úspešných trojok Buddyho Hielda. Utah doma uspel nad Milwaukee 121:108.

Stephen Curry mal pomalší rozbeh

Jazz potiahol nováčik Donovan Mitchell s 24 bodmi. Druhý najlepší strelec ligy v drese hostí Giannis Antetokounmpo nazbieral ešte o 3 body viac.

V sobotu sa darilo aj úradujúcemu šampiónovi Golden State, ktorý triumfoval v New Orleans 110:95 a ukončil trojzápasovú víťaznú šnúru domácich. Najväčšia hviezda Warriors Stephen Curry mala pomalší rozbeh, keď minula všetkých prvých 10 striel. V tretej štvrtine však Curry nazbieral 14 bodov a celkovo tímu pomohol 27 bodmi.

„Neprestal som si veriť. Pravdepodobne som bol príliš nabudený z minulého zápasu. Nikdy sa nesmiete pozerať späť a musíte sa snažiť blokovať pocity z ostatných duelov,“ vysvetlil Curry.

„Čo predviedol Stephen, vyžaduje mimoriadne kvality. Ja sám by som sa na jeho mieste pravdepodobne nechal vystriedať po štvrtej strele. Hráči jeho úrovne však dokážu otočiť zlý večer na dobrý,“ pochválil svojho zverenca tréner Warriors Steve Kerr.