Video: Vlak s vodcom Kimom v Rusku za jazdy čistili a musel aj "cúvať", lebo netrafili koberec

vlak, Kim Čong-un, Vladivostok
Vlak so severokórejským vodcom Kim Čong-unom takto pri príchode do Vladivostoku za jazdy čistili. Vladivostok, 24. apríl 2019. Reprofoto: www.youtube.com.

VLADIVOSTOK 24. apríla (WebNoviny.sk) – Obrnený vlak v stredu priviezol severokórejského vodcu Kim Čong-una do Vladivostoku, kde ho čaká summit s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Z vlaku pri príchode do stanice vyskočili muži, ktorí ho ešte za jazdy začali utierať. Pripravený bol aj červený koberec, ale keďže vozeň s lídrom Severnej Kórey nebol pristavený presne, vlak musel „cúvnuť“ a až potom mohol Kim Čong-un vystúpiť. Zo stanice, kde zahral armádny orchester, ho odviezla súkromná limuzína, ktorú si priviezol so sebou.

Video: Vlak s Kimom za jazdy čistili

Summit vo Vladivostoku sa zameria na severokórejský jadrový program. Poradca Kremľa Jurij Ušakov predtým povedal, že Rusko by rado videlo pokrok v „pozitívnych trendoch“, ako sú záväzok Severnej Kórey netestovať balistické rakety a chcelo by tiež prispieť k „priaznivému prostrediu na dosiahnutie spoľahlivých dohôd týkajúcich sa Kórejského polostrova“.

Video: Vlak musel „cúvnuť“, lebo netrafili červený koberec

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kim Čong-un