Video: Vyšetrovateľ NAKA obvinil až 76 osôb z neoprávnených výhod na daniach z pridanej hodnoty

NAKA, polícia
Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR.

BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) – Vyšetrovateľ finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry obvinil v súvislosti so stredajším zásahom v Bratislavskom kraji 76 osôb.

Vytvorili rôzne obchodné reťazce

Ako ďalej informuje Policajný zbor SR na sociálnej sieti, podľa vyšetrovateľa obvinení vytvorili rôzne obchodné reťazce vo vopred určených spoločnostiach a tie deklarovali obstarávanie reklamných tovarov a služieb.

„Malo ísť o rôzne formy reklamy od letákov cez brožúry, reklamy v časopisoch až po reklamy na veľkoplošných obrazovkách,“ uvádza polícia s tým, že tak dochádzalo k neoprávneným uplatneniam výhod na daniach z pridanej hodnoty.

„Spôsobená škoda štátu je zatiaľ vyčíslená na jeden a pol milióna eur, ďalším vyšetrovaním bude pravdepodobne narastať až do približne siedmich miliónov eur,“ informuje polícia. Finančná polícia NAKA na prípade spolupracovala s Kriminálnym úradom finančnej správy SR.

Na zásahu sa zúčastnilo viac ako sto policajtov

Za krátenie dane a poistného môže obvineným hroziť trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov. „Na deväť osôb zo 76 obvinených spracoval vyšetrovateľ podnet na väzobné stíhanie,“ dodala polícia.

Polícia v stredu informovala, že pre ekonomickú trestnú činnosť zasahuje v Bratislavskom kraji. Na zásahu sa zúčastnilo 115 policajtov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPZ Policajný zbor SR