Michael beasley

DETROIT 11. októbra (WEBNOVINY) – Nová sezóna basketbalovej NBA sa síce ešte nezačala, ale zlý muž zámorských paluboviek Michael Beasley sa už stihol pripomenúť v negatívnom svetle.

Navrátilec do dresu Miami Heat na seba strhol pozornosť vo štvrtkovom prípravnom stretnutí v Detroite, kde si sám privodil zranenie.

Po nevydarenej akcii v úvode zápasu sa začal pri návrate do obrany udierať do hlavy tak silno, že mu opuchlo obočie, čo si vyžiadalo lekársky zásah.

„Personál postupoval pri ošetrovaní tak, akoby išlo o prestávku počas boxerského zápasu,“ uviedol denník Miami Herald. Úradujúci šampióni NBA zvíťazili 112:107, Beasley nastrieľal za deväť minút deväť bodov a doskočil dve lopty.

V Miami sa v lete zľutovali nad svojou draftovou dvojkou spred piatich rokov a podpísali s ňou negarantovaný kontrakt na jeden rok vo výške milión dolárov. Beasley v poslednom čase plnil stránky novín v súvislosti s opletačkami so zákonom, najprv ho vyšetrovali za sexuálny útok v jeho dome a neskôr z dôvodu prechovávania marihuany. V drafte 2008 bol vyššie ako on iba Derrick Rose, po ktorom vtedy siahlo Chicago.