Viktória Kužmová
Slovenská tenistka Viktória Kužmová. Foto: SITA/AP.
15. 01. 2019 13:33 TenisAustráliaTenis z lokality Austrália od Webnoviny.skSITA Diskusia

Aktualizované: Kužmová otočila zápas 1. kola na Australian Open a vyzve turnajovú šestku

• aktualizované 15. januára 13:33

MELBOURNE 15. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila do 2. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne (14. – 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD).

Premiérový vzájomný zápas

V utorkovom stretnutí 1. kola zdolala rovnako nenasadenú Ukrajinku Katerynu Kozlovovú za 136 minút 4:6, 6:4, 6:2. V druhom kole čaká na slovenskú reprezentantku turnajová šestka Elina Svitolinová z Ukrajiny, s ktorou vlani v premiérovom vzájomnom zápase prehrala v rovnakej fáze na Roland Garros 3:6, 4:6.

Dvadsaťročná Kužmová (48. v rebríčku WTA) a Kozlovová (94.) odohrali premiérový vzájomný zápas.

„Teším sa. Bol to veľmi ťažký zápas a som naozaj rada, že som ho zvládla. Tie výmeny boli vyrovnané a obidve sme servovali dobre a returnovali sme takisto skvelo. Takže to bolo skôr o tom, kedy sa čo ktorej podarí viacej. Tie gemy boli naozaj vyrovnané,“ uviedla Kužmová pre spravodajstvo RTVS.

Premenila prvý setbal

V utorkovom stretnutí rozhodol o osude prvého setu jediný brejk. Ukrajinka prelomila Kužmovej servis v 5. hre a za stavu 5:4 vo svoj prospech premenila pri vlastnom podaní tretí setbal.

V druhom dejstve viedla Slovenka už 3:1, Ukrajinka dokázala dorovnať na 4:4. Posledné dve hry v sete však patrili Kužmovej, ktorá v 10. hre na príjme premenila prvý setbal. V záverečnom dejstve sa dostala Slovenka do hladkého vedenia 5:1, v 8. hre premenila Kužmová na príjme piaty mečbal a tešila sa z víťazstva.

Rodáčka z Košíc Kužmová sa v hlavnej súťaži v Melbourne predstavila druhýkrát. Pri vlaňajšej premiére skončila na úvodnej prekážke, keď v 1. kole nestačila na Belgičanku Elise Mertensovú (2:6, 1:6).

Rodáčka z Košíc Kužmová sa na prvý grandslam sezóny naladila dobrými výsledkami na turnaji v Aucklande. Na Novom Zélande sa prebojovala až do semifinále, v ktorom podľahla Nemke Julii Görgesovej (1:6, 6:7 /6/).

Australian Open – dvojhra žien – 1. kolo

Viktória Kužmová (SR) – Kateryna Kozlovová (Ukr.) 4:6, 6:4, 6:2 za 136 minút

Schmiedlová na Australian Open dohrala, dvanástku „pavúka“ potrápila iba v druhom sete Rybáriková prehrala československé derby s Kvitovou a na Australian Open končí už v úvodnom kole

Vraždu novinára Kuciaka označil premiér Pellegrini za brutálny akt a útok na slobodu slova Kužmová v Dubaji skončila, vo štvrťfinále dostala od Kvitovej aj nepopulárneho „kanára“ Foto: Na zhromaždení Za slušné Slovensko v Banskej Bystrici prečítali aj list matky zavraždenej Martiny Pellegrini by mal odvolať Matečnú, výzvu ochranárov z My sme les podporili desaťtisíce ľudí Po vražde Kuciaka ostáva veľa otázok vrátane navrátenia dôvery v štát, vyhlásil prezident Kiska NAKA zadržala starostu obce Dolný Chotár aj so synom, údajne si mali objednať vraždu u sátorovcov Ak by sa zvýšila minimálna mzda, niektorí Slováci by si nemohli znížiť zdravotné odvody Šatan by bol spokojný, keby Slovensko na MS v hokeji 2019 preniklo do Top 8 a prekvapilo súperov