Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ASB GALA
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zľava: Ing. Branislav Lukáč, Strabag, s. r. o., Oto Bortlík, ise s. r. o., Mgr. Renáta Kaščáková, Útvar hlavného architekta mesta Trenčín a Ing. Arch. Martin Beďatš, hlavný architekt mesta Trenčín, Ing. Arch. Pavol Kollár, Richard Rybníček, primátor mesta Trenčín, Ing. Miroslav Fülöp, J&T REAL ESTATE, a. s., Ing. Milan Murcko, YIT REDING, a. s. Foto: Dano Veselský, Martin Matula
29. mája 2015 Ekonomika od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Víťazi ASB GALA 2015 sú známi, hlasovala aj verejnosť

Bratislava 29. mája (WEBNOVINY) – Časopis ASB v spolupráci s týždenníkom TREND zorganizovali 28. mája 2015 v poradí už 9. ročník slávnostného odovzdávania ocenení spoločnostiam a jednotlivcom pôsobiacim v oblasti stavebníctva, architektúry a developingu. Záštitu nad poduajtím prevzal aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Vyvrcholením podujatia pod názvom ASB GALA 2015 bolo vyhlásenie výsledkov hlasovania odbornej poroty a verejnosti v kategóriách: ASB Osobnosť architektúry a stavebníctva 2015, ASB Developer roka 2015 a ASB Stavebná firma roka 2015.

Počet členov poroty prevýšil stovku

Počas galavečera boli vyhlásené aj výsledky hlasovania verejnosti, ktoré prebiehalo na odbornom portáli www.asb.sk. Rozhodnutie o tom, ktoré osobnosti a subjekty sa stanú laureátmi týchto prestížnych cien, mala vo svojich rukách začiatkom roka 2015 nominačná komisia.

Víťazov a výhercov hlavných cien následne určila odborná porota pozostávajúca z osobností slovenského stavebníctva, architektúry, zo zástupcov štátnej správy a samosprávy, ako aj z predstaviteľov odborných združení a komôr.

Počet členov poroty, ktorí sa zapojili do hodnotenia v projekte ASB GALA a vyjadrili svoj odborný názor, prevýšil tento rok stovku. Na portáli www.asb.sk paralelne prebiehalo hlasovanie širokej verejnosti, na základe ktorého sa určili víťazi internetovej ceny.

ASB GALA
Foto: Dano Veselský, Martin Matula

Novinkou bolo udelenie Špeciálnej ceny

Tohtoročnou novinkou bolo aj udelenie Špeciálnej ceny. Vydavateľstvo JAGA spolu s nominačnou komisou v snahe vyzdvihnúť mimoriadny projekt z oblasti architektúry, stavebníctva, či rozvoja miest a obcí sa tento rok prvýkrát rozhodli udeliť Špeciálnu cenu, a to projektu TRENČÍN si TY.

Toto mimoriadne ocenenie si z rúk trenčianskeho rodáka Richarda Lintnera prevzali predstavitelia mesta Trenčín – primátor Richard Rybníček, hlavný architekt mesta Trenčín Martin Beďatš a koordinátorka projektu Renata Kaščáková.

Spestrením slávnostného ASB GALA večera 2015, ktorý sa konal v priestoroch hotela Holiday Inn v Bratislave bola pre vyše 200 hostí skupina Banda. Oficiálnu časť večera moderovala Jarmila Lajčáková-Hargašová.

Hlavné ceny získali:

Hlasovanie odbornej poroty:

ASB Osobnosť architektúry a stavebníctva

Ing. arch. Pavol Kollár

ASB Developer roka

YIT REDING, a. s.

ASB Stavebná firma

STRABAG, s. r. o.

Hlasovanie verejnosti cez www.asb.sk:

ASB Osobnosť architektúry a stavebníctva

Ing. arch. Pavol Kollár

ASB Developer roka

J&T Real Estate, a. s.

ASB Stavebná firma

ise, s. r. o.

ASB GALA
Foto: Dano Veselský, Martin Matula

ASB GALA

je prestížne podujatie s cieľom oceniť osobnosti a firmy pôsobiace v oblasti architektúry a stavebníctva a jeho poslaním je zároveň aj poukázať na aktuálne dianie v tejto oblasti.

ASB GALA sa tradične koná pod záštitou odborných inštitúcií a profesijných komôr, ako aj Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Stavebnej fakulty a Fakulty architektúry STU v Bratislave, Stavebnej fakulty Žilinskej univerzity a tiež Stavebnej fakulty Technickej univerzity v Košiciach.

Odporúčané články

Slovenskí architekti uspeli v medzinárodnej súťaži Liberáli kritizujú legalizáciu čiernych stavieb

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies