Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bicykel cyklista nehoda cesta priechod
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková
3. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Vláda ohrozuje kvalitu života Bratislavčanov, tvrdí kraj

BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) – Poslanci Bratislavského kraja v piatok vyjadrili zásadný nesúhlas s predloženým návrhom zákona o dani z motorových vozidiel.

Ako vyplýva zo schváleného uznesenia, keďže ministerstvo financií neposkytlo vecné argumenty k pripomienkam Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, navrhovaný zákon vnímajú ako politické rozhodnutie vlády bez ohľadu na záujmy a potreby občanov Bratislavského kraja. Zastupiteľstvo Bratislavského kraja žiada poslancov NR SR, aby návrh zákona neschválili.

Ako vyplýva z uznesenia, Bratislavský kraj sa v roku 2013 podieľal na celkových príjmoch z dane z príjmov fyzických osôb pre VÚC vo výške 410 miliónov eur sumou 199 miliónov eur a naspäť pre kraj rozdelili z tejto sumy 33 miliónov eur.

„Napriek tomu však občania budú musieť akceptovať zníženie kvality či objemu poskytovaných služieb, na ktoré majú nárok. A to v oblasti sociálnych služieb, zdravotníctva, prímestskej dopravy, kultúry, regionálneho rozvoja, údržby a rekonštrukcie ciest druhej a tretej triedy,“ uvádza sa v schválenom uznesení.

Ako informovalo vedenie Bratislavského kraja ešte v auguste, kraj očakáva v roku 2015 zhoršenie verejných služieb v doprave, školstve a sociálnej starostlivosti, na ktoré pôjde pre zmeny v dani z motorových vozidiel o 25 miliónov eur ročne menej. „Výšku dane si určujú v súčasnosti regióny a je to jediná daň, na ktorú majú regióny ešte dosah. Od januára bude centralizovaná a výška pre kraje bude jednotná. Tento systém najviac poškodí Bratislavský samosprávny kraj,“ informovala hovorkyňa kraja Iveta Tyšlerová.

Odporúčané články

V Starom Meste nebudú vyberať parkovné ľudia, ale automaty V Bratislave uzavrú tunel, električky pôjdu náhradnou trasou

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...