Vlhová sa nevošla v Crans Montane do bránky, super G ovládla Lara Gutová-Behramiová

Switzerland Alpine Skiing World Cup
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vypadla v 1. kole super G vo švajčiarskej Crans Montane. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 24. januára, 14:37

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová si v nedeľu v Crans Montane nepripíše body do hodnotenia Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. V treťom superobrovskom slalome sezóny Vlhová neprešla predpísaným spôsobom istú časť trate a zostala mimo výsledkového poradia.

Dvadsaťpäťročná Liptáčka po skoku za horizontom nestačila nasmerovať lyže správnym smerom a minula jednu z bránok. Vlhová mala štartovné číslo 1 a doplatila aj na to, že nemala informácie z trate, keďže pred ňou išli len predjazdci.

Niet jej čo vyčítať

„Do niekoľkých bránok išla dosť na priamo. Ďalšiu bránu nebolo vidieť pod skokom. Lyže mala otočené iným smerom, ako mala mať. Je to súčasť života, ktorý patrí k lyžovaniu. Nemám čo Petre vyčítať, stáva sa to,“ uviedol expert RTVS Timotej Zuzula.

Petra Vlhová v predchádzajúcich dvoch podujatiach SP v Crans Montane predviedla výbornú zjazdársku formu. V piatok skončila tesne pod pódiom na štvrtom mieste a v sobotu pridala siedmu priečku v najrýchlejšej disciplíne.

Veľké ambície mala zverenkyňa Livia Magoniho aj v nedeľňajšom super G, ale zostanú nenaplnené. Vlhovej sa len druhý raz v tejto sezóne SP stalo, že nedokončila preteky. Za sebou už má 19 súťaží, z toho štyri boli víťazné.

Ambiciózna Slovenka s veľkým náskokom zostala na čele Svetového pohára, lebo jej hlavná rivalka Švajčiarka Michelle Gisinová obsadila až 29. miesto. Náskok Vlhovej znížila iba o 2 body zo 120 na 118 bodov. Na tretie miesto celkového poradia sa dostala nedeľňajšia víťazka Lara Gutová-Behramiová. Za Vlhovou zaostáva výrazne – o 194 bodov.

S pretekmi sa rozlúčila aj Holdenerová

Okrem Vlhovej rovnakú chybu urobila a s pretekmi sa predčasne rozlúčila aj Švajčiarka Wendy Holdenerová a po páde musela skončiť aj Rakúšanka Stephanie Venierová. Svoje jazdy z okruhu favoritiek nedokončili ani Američanka Breezy Johnsonová či Talianka Elena Curtoniová. Suverénka predchádzajúcich dvoch zjazdov Sofia Goggiová sa viezla do cieľa na druhej priečke, ale po záverečnom skoku vynechala poslednú bránku a bola diskvalifikovaná.

V Crans Montane v nedeľu dominovala Lara Gutová-Behramiová. Skúsená Švajčiarka sa najlepšie vyrovnala s častými zmenami smeru v rýchlosti a zvíťazila s náskokom 93 stotín sekundy pred Rakúšankou Tamarou Tipplerovou a 1,02 s pred Taliankou Federicou Brignoneovou. Gutová-Behramiová si pripísala 28. víťazstvo vo Svetovom pohári, z toho trináste v super G. Vďaka tomu zvýšila náskok na čele hodnotenia disciplíny pred krajankou Corinne Suterovou na 76 bodov. Vlhová je po troch pretekoch v tomto poradí na 12. mieste.

„Nezačala som dobre, ale rýchlo som sa zobudila. Snažila som sa jazdiť tesnejšie pri bránkach. Sneh bol úplne iný ako v sobotu, oveľa mäkší a zrazu mi to viac vyhovovali. Predtým ma bolel chrbát, ale fyzioterapeuti odviedli výbornú prácu,“ uviedla Lara Gutová-Behramiová, cituje ju portál laola1.at.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Federica BrignoneováLivio MagoniMichelle GisinováPetra VlhováWendy Holdenerová