Vodohospodári dali podnet na búranie stavieb pri hausbótoch

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hausbóty na Jarovskom ramene už rieši polícia
Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 27. septembra (WEBNOVINY) – Vodohospodárska výstavba (VVB) ako vlastník pozemkov pri Jaroveckom ramene zaslala na príslušný stavebný úrad Bratislava – Rusovce podnet na zbúranie 18 stavieb mimo vyväzovacích zariadení pri hausbótoch.

Ide o rôzne altánky, prístrešky na drevo či suché toalety, agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa VVB Diana Migaľová Baschierová. Príslušný stavebný úrad v tejto veci koná.

Vodohospodárska výstavba tiež zaslala žiadosť o vyjadrenie sa ku konaniu na odstránenie nepovolených stavieb, resp. konaniu o dodatočnom povolení stavieb na Obvodný úrad životného prostredia Bratislava.

Takto rieši 52 vlastníkov hausbótov. Tí majú vybudované zariadenia, o ktoré sú hausbóty k brehu priviazané a zachytené. Na ne však nedostali od VVB stavebné povolenie, čiže sú v rozpore s ním.

Vodohospodári chcú dať pozemky do poriadku

V lokalite Jaroveckého ramena je podľa hovorkyne VVB umiestnených 166 hausbótov, resp. pontónov. V súčasnosti spoločnosť eviduje 130 žiadostí o súhlas s ukotvením plávajúceho zariadenia spolu s potrebnými dokumentmi.

Vodohospodárska výstavba sa snaží dať všetky pozemky v blízkosti Jaroveckého ramena a objekty na nich postavené do poriadku. Z toho dôvodu sa podľa jej slov začal proces udeľovania súhlasov na umiestnenie vyväzovacích prvkov pre tie plávajúce zariadenia, resp. žiadateľov, ktorí doložili všetky potrebné dokumenty. Takisto ide o žiadateľov, ktorí na pozemku v blízkosti hausbótu nemali vybudované žiadne nepovolené stavby. V prípade nepovolených stavieb podala Vodohospodárska výstavba 31. júla na miestny úrad bratislavskej mestskej časti Rusovce podnet vlastníka/správcu pozemku na začatie konania.

Majitelia musia predložiť dokumenty

Hausbóty na Jarovskom ramene už rieši polícia
Foto: SITA/Diana Černáková

Všetkých majiteľov hausbótov na Jaroveckom ramene VVB, ako vlastník/správca pozemku vyzvala, aby im do 30. apríla dodali dokumenty potrebné k stavbe na jej pozemku.

Konkrétne išlo o projektovú dokumentáciu k vyväzovacím prvkom, geodetické zameranie vyväzovacích prvkov, stanovisko Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) k povoleniu na státie na vode, rozhodnutie o povolení státia od Štátnej plavebnej správy a vyjadrenie Odvodného úradu životného prostredia, ako aj dokumentáciu súvisiacu s vybudovanými resp. plánovanými elektrickými prípojkami.

Najväčšími problémami, ktoré odhalili pri kontrolách hausbótov, boli prístrešky, altánky, suché toalety a kontajnery na pozemkoch bez súhlasu vlastníka, ktorým je Vodohospodárska výstavba. Tie patria medzi nepovolené stavby.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie VVB Vodohospodárska výstavba