Akciám na americkom trhu sa darilo, index S&P 500 sa priblížil k rekordnému maximu

Burzy
Foto: SITA/AP

Akciový trh v USA v utorok posilnil. Index S&P 500 rástol piaty deň v rade a priblížil sa k rekordnému maximu zo začiatku októbra. Medzi najziskovejšími boli akcie zdravotníckych spoločností. Darilo sa aj technologickým a energetickým firmám.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Index S&P 500 posilnil o 0,7 percenta na 4 519,63 bodu, Dow Jones o 0,6 percenta na 35 457,31 bodu a Nasdaq o 0,7 percenta, na 15 129,09 bodu.

Posilnil technologický sektor

Spoločnosť Johnson & Johnson, najväčší výrobca zdravotníckych produktov, vzrástla o 2,3 percenta po tom, čo zverejnila silné kvartálne výsledky a zvýšila odhad tohtoročného zisku.

V technologickom sektore si spoločnosť Apple pripísala 1,5 percenta a výrobca softvéru Adobe posilnil o 2,1 percenta.

Zdražela americká ropa

Investori sa stále obávajú, že narušenie dodávateľských reťazcov a prepravy v dôsledku pandémie koronavírusu môže znížiť firemné zisky a spôsobiť rast inflácie.

Akcie spoločnosti Procter & Gamble klesli o 1,2 percenta po oznámení, že pre vyššie náklady súvisiace s komoditami a dopravou zvýši svoje ceny.

Energetická firma Exxon Mobil, naopak, posilnila o 1,5 percenta vďaka vyšším cenám ropy. Americká ropa od začiatku roka zdražela o 73 percent, kým ceny zemného plynu sú vyššie o 81 percent.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AdobeAppleExxon MobilJohnson & JohnsonProcter & Gamble