Akciový trh USA vzrástol, investorov povzbudila správa o silnej tvorbe pracovných miest

Akciový trh, NYSE, DJI, obchodovanie
Foto: SITA/AP Photo/Richard Drew

Americký akciový trh ukončil piatkové obchodovanie výrazným rastom, ktorým sa zastavilo tri dni trvajúce oslabovanie akcií.

Investorov povzbudila vládna správa, ktorá ukázala, že tvorba nových pracovných miest v USA sa minulý mesiac zrýchlila. Hodnota indexov však bola v priebehu dňa premenlivá, keďže investorov znepokojoval nedávny rast dlhodobých úrokov na dlhopisovom trhu, ktorý môže odrádzať od požičiavania si.

Index S&P 500 posilnil o 2 percentá na 3 841,94 bodu. Priemyselný index Dow Jones stúpol o 1,9 percenta na 31 496,30 bodu. Technologický Nasdaq si pripísal 1,5 percenta a uzavrel na úrovni 12 920,15 bodu. Akciám menších spoločností sa darilo viac ako zvyšku trhu a index malých firiem Russell 2000 vzrástol o 2,1 percenta na 2 192,21 bodu.

Väčšina akcií v rámci indexu S&P 500 v piatok popoludní ožila. K firmám, ktoré dosiahli najväčšie zisky, patrili energetické spoločnosti. Akcie firmy Diamondback Energy si prilepšili o 4,9 percenta a spoločnosť Chevron posilnila o 4,3 percenta, keďže ceny ľahkej americkej ropy sa zvýšili o 3,5 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom