Americká burza uzavrela zmiešane, pochmúrna správa o vývoji inflácie vyvolala vlnu výpredaja akcií

Newyorská burza
Foto: ilustračné, SITA/AP

Americký akciový trh vo štvrtok po premenlivom obchodovaní uzavrel so zmiešanými výsledkami. Investori sa totiž snažili vyhodnotiť, ako sa bude vyvíjať inflácia a aká bude reakcia americkej centrálnej banky.

Ministerstvo práce USA informovalo, že ceny výrobcov sa v apríli medziročne zvýšili o 11 percent. Tento pochmúrny údaj o vývoji inflácie vyvolal vlnu výpredaja akcií.

Index S&P 500 uzavrel mierne nižšie, predovšetkým pre zlacnenie akcií niekoľkých technologických gigantov, napríklad spoločností Apple a Microsoft. Index si odpísal 0,1 percenta a uzavrel na úrovni 3 930,08 bodu.

Priemyselný index Dow Jones si pohoršil o 0,3 percenta na 31 730,30 bodu. Technologický Nasdaq však stúpol o 0,1 percenta na 11 370,96 bodu. Akciám malých firiem sa darilo lepšie ako zvyšku trhu a index menších spoločností Russell 2000 si pripísal 1,2 percenta a uzavrel na úrovni 1 739,38 bodu.

Ázijský akciový trh v piatok zamieril nahor. Hlavný japonský index Nikkei 225 si prilepšil o 2,6 percenta. Index hongkonskej burzy Hang Seng stúpol tiež o 2,6 percenta a index juhokórejskej burzy Kospi vzrástol o 2,1 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AppleMicrosoft