Americký akciový trh uzavrel s miernym ziskom, stúpli aj výdavky amerických spotrebiteľov

Wall Street, obchodovanie, investovanie, burza
Rast technologických spoločností, realitných a energetických firiem prevážil nad oslabením bánk a dodávateľov surovín. Foto: SITA/AP Photo/Mary Altaffer

Americký akciový index v stredu po ďalšom dni premenlivého obchodovania uzavrel s miernymi ziskmi. Rast technologických spoločností, firiem podnikajúcich v oblasti realít a energetických spoločností prevážil nad oslabením bánk a dodávateľov surovín.

Počet nových nezamestnaných klesol

Pozitívna bola správa ministerstva obchodu o tom, že výdavky amerických spotrebiteľov v októbri vzrástli o 1,3 percenta, čo bolo dvojnásobne viac ako v predchádzajúcom mesiaci. Okrem toho rezort práce informoval, že počet nových nezamestnaných v USA, ktorí požiadali o štátnu podporu, minulý týždeň klesol na najnižšiu úroveň za viac ako pol storočia.

Avšak predstavitelia amerického Federálneho rezervného systému (Fed) naznačili, že sú pripravení zvýšiť úroky skôr, ako sa očakávalo, ak bude potrebné zabrzdiť infláciu.

Nasdaq si polepšil

Index S&P 500 stúpol o 0,2 percenta na 4 701,46 bodu. Technologický Nasdaq si prilepšil o 0,4 percenta na 15 845,23 bodu a index menších spoločností Russell 2000 vzrástol o 0,2 percenta na 2 331,46 bodu. Priemyselný index Dow Jones si však odpísal necelých 0,1 percenta a uzavrel na úrovni 35 804,38 bodu.

Vývoj na ázijských akciových trhoch bol vo štvrtok zmiešaný. Hlavný japonský index Nikkei 225 stúpol o 0,7 percenta a hongkonský index Hang Seng si prilepšil o 0,2 percenta. Čínsky Shanghai Composite však o 0,2 percenta klesol.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom