ČSOB stavebná sporiteľňa nebude uzatvárať nové zmluvy, existujúcich klientov sa zmena nedotkne

|
Foto: Ilustračné, SITA/Michal Burza
  • aktualizované 27. júna, 12:12

ČSOB stavebná sporiteľňa nebude od 1. júla už uzatvárať nové zmluvy o stavebnom sporení. Potreby klientov orientované na financovanie kúpy a rekonštrukcie bývania bude finančná skupina pokrývať výlučne svojimi štandardnými bankovými produktami prostredníctvom ČSOB.

Existujúcich klientov stavebnej sporiteľne sa táto zmena podľa vyjadrení spoločnosti nijako nedotkne a na nastavení ich produktov sa nič nemení.

Expandovanie prostredníctvom novej firmy

V rámci trhu stavebného sporenia ide už o druhú spoločnosť. Vlani v lete Wüstenrot stavebná sporiteľňa tiež oznámila, že končí s predajom nových zmlúv stavebného sporenia a poskytovaním nových medziúverov.

Zároveň vtedy informovala, že chce expandovať prostredníctvom novej firmy Wüstenrot InHouseBroker, cez ktorú bude poskytovať finančné služby v oblasti sprostredkovania úverov, sporenia a kapitálového trhu. Vtedy však konkurenčná ČSOB stavebná sporiteľňa, ako aj Prvá stavebná sporiteľňa informovali, že podobné plány nemajú.

Trh sa výrazne zmenil

„Trh stavebného sporenia sa za poslednú viac ako dekádu výrazne zmenil, a to najmä z pohľadu jeho štátnej podpory, ako aj možnosti využitia takto našetrených finančných prostriedkov. Nezanedbateľnú úlohu v tom zohral aj vývoj na úrokovom trhu v uplynulých rokoch, ktorý zvýhodňoval bankové produkty pred produktami stavebnej sporiteľne,“ skonštatoval generálny riaditeľ ČSOB Daniel Kollár.

V súlade s ich stratégiou poskytovať komplexné finančné riešenia pod jednou strechou a s tým súvisiacim zjednodušovaním a zefektívňovaním fungovania sa rozhodli tieto produkty poskytovať už len v rámci bankového portfólia.

Rozvíjanie ponuky financovania bývania

Vedúci odboru komunikácie Prvej stavebnej sporiteľne Jozef Plško pre agentúru SITA povedal, že firma sa plánuje aj naďalej zameriavať na ponuku stavebného sporenia v celej jeho šírke a ďalej bude svoju ponuku financovania bývania rozvíjať. U nich záujem klientov o stavebné sporenie podľa neho rastie.

„Doteraz pomohlo stavebné sporenie s financovaním bývania takmer 2,5 miliónu klientov, aj aktuálne poskytujeme služby približne 550-tisíc klientom a dennodenne pribúdajú stovky ďalších,“ skonštatoval Plško.

Na trhu stavebného sporenia pôsobili dlhoročne tri stavebné sporiteľne. Prvá stavebná sporiteľňa vznikla 16. novembra 1992. Spoločnosť Wüstenrot stavebná sporiteľňa vznikla v roku 1993 a pôvodne pôsobila pod názvom Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot. ČSOB stavebná sporiteľňa vznikla na Slovensku v júni 2000.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel KollárJozef Plško
Firmy a inštitúcie ČSOB stavebná sporiteľňaPrvá stavebná sporiteľňaWüstenrot InHouseBrokerWüstenrot stavebná sporiteľňa