Daňové priznania nepodala včas asi štvrtina podnikateľov, hospodárenie firiem sa zhoršilo

Daňové priznania
Spoločnosti, ktoré svoje daňové priznania za rok 2020 podali, v nich najčastejšie vykázali zisk. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Daňové priznanie za hospodárenie v minulom roku do konca septembra podalo 214 755 podnikateľov. Išlo o 5 348 akciových spoločností a 209 407 spoločností s ručením obmedzeným, čo predstavuje v priemere 75,26 percenta firiem. V tlačovej správe o tom informovala poradenská spoločnosť Dun & Bradstreet.

V minulom roku boli podnikatelia dôslednejší

„Aktuálne na Slovensku podniká 277 950 kapitálových firiem, svoju povinnosť si tak podľa našich databáz nesplnila štvrtina z nich. V minulom roku boli podnikatelia dôslednejší, vtedy si svoju povinnosť načas splnilo v priemere 78,6 percenta podnikov,“ uviedla v tlačovej správe analytička Dun & Bradstreet Petra Štěpánová.

Spoločnosti, ktoré svoje daňové priznania za rok 2020 podali, v nich najčastejšie vykázali zisk. Kladné výsledky hospodárenia podľa dát firmy Dun & Bradstreet malo 117 022 firiem, pričom stratu vykázalo 79 807 podnikateľov.

Firmám sa zhoršilo hospodárenie

„Oproti finančným výsledkom za rok 2019 sa podnikateľom zhoršilo hospodárenie. Je to z najväčšej pravdepodobnosti vplyvom pandémie, ktorá fungovanie firiem v minulom roku výrazne ovplyvnila,“ uviedla Štěpánová. Kladný výsledok za vlaňajšok malo podľa nej o sedemtisíc firiem menej ako v roku 2019, pričom stratu malo za rok 2020 o 1 000 spoločností viac ako rok predtým.

Dun & Bradstreet poskytuje dáta a analytické riešenia, ktoré umožňujú firmám po celom svete zlepšiť ich rozhodovacie procesy a zvýšiť výkonnosť. Dun & Bradstreet Data Cloud podporuje riešenia, ktoré zákazníkom pomáhajú v raste tržieb, znižovaní nákladov, zmiernení rizík a transformácie podnikov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra Štepánová
Firmy a inštitúcie Dun & Bradstreet