Sporiteľňa Wüstenrot si v tomto roku prilepšila, ku koncu septembra dosiahla zisk viac ako milión eur

Wüstenrot
Foto: dpdesign.sk

Wüstenrot stavebná sporiteľňa dosiahla v deviatich mesiacoch čistý zisk 1,36 milióna eur. V medziročnom porovnaní to podľa účtovnej závierky znamená nárast o 48,8 percent.

Firma však vlani tvorila vyššie opravné položky. Okrem toho sa na výsledku hospodárenia podpísali aj nižšie náklady na bankový odvod. Naopak, čisté výnosy z úrokov a čisté výnosy z poplatkov a provízií zaznamenali medziročný pokles.

Širšia ponuka produktov

Začiatkom druhej polovice roka 2021 skupina Wüstenrot oznámila novú stratégiu pre rozvoj na slovenskom trhu a Wüstenrot stavebná sporiteľňa ukončila ponuku nových stavebných úverov a medziúverov.

Vďaka transformácii sa zameria na širšiu ponuku produktov, aby svojim klientom dokázala poskytnúť komplexnejšie riešenie, nielen v oblasti bývania. Preto skupina založila spoločnosť Wüstenrot InHouse Broker.

Na trhu viac ako 25 rokov

Spoločnosť Wüstenrot stavebná sporiteľňa vznikla v roku 1993. Pôvodne pôsobila pod názvom Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot.

V decembri 2003 však VÚB banka predala skupine Wüstenrot svoj 50-percentný podiel v stavebnej sporiteľni. Rakúska Bausparkasse Wüstenrot AG v súčasnosti vlastní 100 percent akcií vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Wüstenrot stavebná sporiteľňa