Voľbu prokurátora manipulovali biele goliere, tvrdí Lipšic

Daniel, lipšic
Daniel Lipšic. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) – Voľba generálneho prokurátora bola podľa predsedu NOVA a poslanca NR SR Daniela Lipšica manipulovaná, ale v prospech kandidáta Roberta Fica, teda Dobroslava Trnku.

Ako povedal Lipšic v piatok novinárom v súvislosti so štvrtkovým vyjadrením Fica, to, že Trnka získal v decembrovej voľbe v roku 2010 šesť hlasov vládnej koalície, v situácii, keď Iveta Radičová oznámila, že položí vládu ak prejde Trnka, nebolo to ako hovorí Fico, že sa Trnka šiestim poslancom páčil, že má lepší zmysel pre humor.

„Mohlo to byť len pre dve veci. Ak šiesti poslanci riskovali pád vlastnej vlády, tak to mohli robiť len pre vydieranie, alebo korupciu. Všetci poslanci Smeru Trnku volili, pričom verím, že to nebolo pre vydieranie a korupciu. Voľba bola manipulovaná, ale nie v prospech Jozefa Čentéša, ale v prospech Trnku bielymi kriminálnymi goliermi, ktoré dnes možno zverejňujú na internete výpovede poslancov,“ vyhlásil Lipšic.

Strana Smer-SD prostredníctvom predsedu a premiéra Roberta Fica vyzýva súčasnú opozíciu, aby stiahla z parlamentu návrh na obžalobu prezidenta za to, že nevymenoval zvoleného kandidáta Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora.

Video: Voľbu prokurátora manipulovali biele goliere, tvrdí Lipšic

„Aby skončili túto trápnu frašku a hanbili sa niekde v kúte,“ vyhlásil Fico na tlačovej besede. Návrh pre opozíciu zdôvodnil premiér Fico na webe zverejnenými výpoveďami dvoch bývalých koaličných poslancov z éry pravicovej vlády, ktorí na prokuratúre vypovedali o údajnej dohode na „kontrolnom“ mechanizme pri tajnej voľbe generálneho prokurátora v máji 2011.

Bývalí poslanci Igor Sidor a Andrej Ďurkovský podľa medializovaných správ potvrdili, že došlo k označovaniu lístkov, aby sa dalo určiť, či strany dodržali dohody. „Po zverejnení týchto výpovedí ide o absolútne morálne zlyhanie pravicových strán ako aj kandidáta pána Čentéša, ktorí preukázateľným spôsobom zabránili poslancom v slobodnom výkone mandátu,“ povedal Fico na tlačovej besede.

Video: KDH sa s Lipšicom predbieha v boji s korupciou

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej ĎurkovskýDaniel LipšicIveta RadičováJozef Čentéš