Volejbalistky Slávie EU vo vyzývacom pohári skončili

Slavia eu
Zľava: Diana Mitrengová zo Slávie a Irina Koudouna z Limassolu počas Vyzývacieho poháru žien - 2. kolo medzi Slávia EU Bratislava - TRB Danoi AEL Limassol. Bratislava, 21. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) – Volejbalistky Slávie EU Bratislava prehrali v stredajšom odvetnom zápase kvalifikačného druhého kola Vyzývacieho pohára na domácej palubovke s hráčkami cyperského tímu TRB Danoi AEL Limassol 0:3.

Minulotýždňové prvé stretnutie sa skončilo víťazstvom Cyperčaniek 3:1 a Bratislavčanky teda nepostúpili do šestnásťfinále súťaže, v ktorej si Limassol zmeria sily v úvode decembra s albánskym tímom Minatori Rreshen.

Stredajší odvetný duel v bratislavskej hale Mladosť mal jednoznačný priebeh, domáce hráčky v ňom viedli len raz – v úvode prvého setu. Druhé dejstvo bolo vyrovnané, ale Cyperčanky ho získali tesne vo svoj prospech pomerom 25:23. V treťom sete už jednoznačne dominovali hostky, ktoré dovolili Bratislavčankám uhrať len 13 bodov.

Výsledok – 2. kolo kvalifikácie Vyzývacieho pohára vo volejbale žien – odveta:

Slávia EU Bratislava (SR) – TRB Danoi AEL Limassol (Cyp.) 0:3 (-20, -23, -13) – prvý zápas 1:3, do šestnásťfinále postúpil TRB Danoi AEL Limassol

69 min, rozhodovali: Sek (Poľ.) a Stoica (Rum.).