Volko sa zranil a čaká ho pauza, na MS do USA tak definitívne nepôjde

Ján Volko, Letná olympiáda v Tokiu
Slovenský šprintér Ján Volko po rozbehu na 200 m na letnej olympiáde v Tokiu. Tokio, 3. august 2021. Foto: archívne, SITA/AP.

Elitný slovenský šprintér Ján Volko utrpel svalové zranenie v ľavom stehne a definitívne bude chýbať na júlových majstrovstvách sveta v americkom Eugene.

Ako informuje oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ), dvadsaťpäťročný bratislavský rodák mal problémy už počas mítingu v rakúskom St. Pöltene 26. mája.

Po rozbehu sa sťažoval na bolesť v ľavom stehne. „Preto posledných približne 30 metrov vypustil. Vo finále potom radšej veľmi neriskoval,“ referuje atletika.sk.

Odvtedy Volko už nesúťažil a vyšetrenie u jeho lekárky v Prahe potvrdilo svalové zranenie. „Ak pôjde všetko bez komplikácií, najskôr na majstrovstvách Slovenska v Trnave 25. a 26. júna by už mohol súťažiť. To je najoptimistickejší scenár. Na júlový svetový šampionát do Eugene už určite nepôjdeme, o európsky v auguste v Mníchove však ešte – dúfam – zabojujeme,“ povedala jeho trénerka Naďa Bendová pre web SAZ.

Medzičasom jej zverenec vynechal aj štart na Zlatej tretre v Ostrave a bežať nebude ani vo štvrtok 9. júna na mítingu P-T-S v Šamoríne.

Trojnásobný medailista na 60 m z halových ME má možnosť uchádzať sa o miestenku na augustový kontinentálny šampionát v Mníchove až do 26. júla.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Volko
Firmy a inštitúcie SAZ Slovenský atletický zväz