V U. S . Steel Košice pokračuje vyjednávanie o kolektívnej zmluve, odborári požadujú zachovanie pracovného času

POCHOD: Zamestnancov U. S. Steel Košice
Zamestnanci U. S. Steel Košice počas pochodu spojeného s mítingom v Košiciach na podporu svojich kolektívnych vyjednávačov z Rady odborov OZ KOVO z dôvodu štrajkovej pohotovosti, vyhlásenej odborármi v spoločnosti kvôli mzdovému dodatku k platnej kolektívnej zmluve a k otázke týždenného pracovného času zamestnancov. Odborári požadujú zachovanie súčasnej dåžky týždenného pracovného času zamestnancov. Košice, 2. august 2021. Foto: Archívne, SITA/Marek Lukáč

Vyjednávanie so sprostredkovateľom o dodatku k platnej kolektívnej zmluve medzi odborármi a vedením spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK) pokračuje v piatok tretím kolom.

Prerokovať chcú benefity

Odborári naďalej požadujú zachovanie súčasnej dĺžky týždenného pracovného času zamestnancov. Pre agentúru SITA to uviedol predseda Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice Juraj Varga.

„Rokovania začneme tam, kde sme minule skončili, to znamená, že si vieme predstaviť dĺžku týždenného pracovného času tak, ako je dohodnutá v platnej kolektívnej zmluve. Chceme tiež docieliť navýšenie tarifných platov a osobného hodnotenia pre zamestnancov a dôležité bude aj prerokovanie jednotlivých benefitov,“ uviedol Varga.

Od júna trvá štrajková pohotovosť

Odborári v spoločnosti U. S. Steel Košice vyhlásili 22. júna štrajkovú pohotovosť. Od marca tohto roku sa totiž nepodarilo zamestnávateľovi so zástupcami zamestnancov nájsť spoločnú reč pri vyjednávaní o obsahu mzdového dodatku k platnej kolektívnej zmluve.

Po piatich kolách rokovaní tak odborári zavolali na ďalšie konanie sprostredkovateľa. Spornou otázkou pri vyjednávaniach sa stala najmä otázka týždenného pracovného času zamestnancov. Odborári požadujú zachovanie súčasnej dĺžky týždenného pracovného času.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Varga
Firmy a inštitúcie U.S. Steel Košice