Na Trnavskom mýte vznikne mestský bulvár a tri námestia, novú podobu dostane aj Istropolis

Nový Istropolis
Vizualizácie projektu Nový Istropolis. Foto: www.facebook.com

Na Trnavskom mýte v Bratislave vzniknú tri nové námestia a mestský bulvár. Vyplýva to z tlačovej správy spoločnosti Immocap, ktorá chce premeniť súčasný Dom odborov Istropolis na moderné kultúrno-kongresové centrum a novú mestskú štvrť.

„Srdcom a dominantou projektu bude kultúrno-kongresové centrum, ktoré spolu s verejným priestorom tvorí základ novej štvrte s možnosťou využitia na rôzne aktivity počas celého roku,“ avizuje spoločnosť. V tesnej blízkosti centra bude stáť hotel, ktorý doplní funkcie kultúrno-kongresovej sály.

Spoločnosť predstavila projekt Nového Istropolisu prvýkrát v júli minulého roka. Začiatok výstavby je predbežne naplánovaný na prelome rokov 2022 a 2023, ukončenie do konca roku 2025.

Živý mestský bulvár i príjemné bývanie

Developer chce vytvoriť na jednej strane živý mestský bulvár, resp. ulicu na Vajnorskej, Škultétyho a Kukučínovej, na druhej strane vo vnútroblokoch zabezpečiť potreby návštevníkov, pracujúcich a bývajúcich v Novom Istropolise.

V parteri, ktorý prepojí aj budúcu stanicu Filiálka s podchodom na Trnavskom mýte, budú zastúpené najmä gastro prevádzky, kaviarne, menšie obchody a služby.

„Rezidenčná časť je zastúpená dvoma bytovými domami, čo predstavuje menej ako 30 percent zastavanej plochy a bude mať všetky predpoklady príjemného, komunitného bývania,“ uvádza developer.

Administratívna funkcia bude takisto zastúpená tromi objektmi – výškovým, orientovaným do Kukučínovej ulici, nízkym na Vajnorskej ulici a tretím objektom napojeným na rezidenciu.

V novej štvrti pribudnú aj tri námestia

„Nový Istropolis počíta s rozšírením verejných priestorov s prístupnou zeleňou až o 50 percent, pričom pôjde nielen o stromy a kríky, ale aj kvety, čo doteraz v území chýbalo,“ konštatuje spoločnosť s tým, že aj centrálne námestie pred kultúrno-kongresovým centrom sa zväčší takmer o 30 percent voči existujúcemu.

Okrem centrálneho námestia vzniknú v novej štvrti aj námestie pred Filiálkou, mestské námestie a komunitné námestie vo vnútrobloku, ktoré bude primárne k dispozícii pre rezidentov.

„Nový Istropolis prinesie aj bezpečnosť a komfort pre peších a vytvorenie cyklochodníkov, ktoré v území doteraz neexistovali,“ doplnil investor a dodal, že autá sa presunú výlučne do podzemia, kde bude doplnená aj potrebná kapacita parkovacích miest, ktorá súčasnému Istropolisu chýba.

Immocap

Developerská spoločnosť Immocap funguje na trhu viac ako 20 rokov. K jej prvým developerským aktivitám patrila výstavba troch biznis centier v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Bratislave – Bratislava Business Center BBC III, IV a V s celkovou plochou viac ako 60-tisíc metrov štvorcových.

Medzi jej kľúčové projekty patrí v rámci Bratislavy multifunkčný komplex Centrum, ktorý vznikol na mieste zanedbaných kúpeľov, a obnova podchodu Trnavské mýto, ktorú spoločnosť zrealizovala v spolupráci s hlavným mestom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Immocap