Pri Plaveckom Štvrtku vyrastie logistický park, cenu výstavby odhadujú na vyše 59 miliónov eur

Priemyselný park
Foto: ilustračné, Getty images

Pri Plaveckom Štvrtku v okrese Malacky vybudujú logistický park za viac ako 59 miliónov eur. Vyplýva to z tlačovej správy developerskej spoločnosti Panattoni.

„BHS Real Estate v spolupráci s developerom priemyselných nehnuteľností Panattoni vybuduje nový logistický park na hranici Bratislavy,“ uvádza investor a dodáva, že projekt s názvom Panattoni Park Bratislava North reaguje na vysoký dopyt po skladových priestoroch, ktoré budú mať dobrú dopravnú obslužnosť pre Slovensko, Rakúsko, Českú republiku aj Maďarsko.

Logistický areál vznikne na pozemkoch s rozlohou 330-tisíc metrov štvorcových pri obci Plavecký Štvrtok s napojením na diaľnicu D2. Celková výška investície presiahne čiastku 59 miliónov eur. V prvej fáze budú v areáli vybudované dve haly s množstvom udržateľných prvkov s rozlohou 12-tisíc a šesťtisíc metrov štvorcových.

„Vznikom areálu príde k navýšeniu zásobovacích kapacít, čo výrazne zvýši efektivitu fungovania obchodných a priemyslových podnikov v okolí Bratislavy. Navyše bude podporená expanzia firiem do žiadaného regiónu, ktorá dnes z dôvodu obmedzených logistických kapacít stagnuje,“ dodal investor.

BHS Real Estate Fund SICAV je fond kvalifikovaných investorov, založený obchodníkom s cennými papiermi BH Securities podľa českého právneho poriadku a administrovaný investičnou spoločnosťou Amista.

Panattoni Development Company je jednou z najväčších svetových developerských spoločností v súkromných rukách a má v Severnej Amerike a Európe 33 pobočiek. Okrem Slovenska a Českej republiky má Panattoni kancelárie tiež v Poľsku, Veľkej Británii, Luxembursku, Nemecku, Španielsku, Holandsku a od roku 2021 aj v Maďarsku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom