Stará Ľubovňa plánuje výstavbu nájomných bytov, mestu sa už podarilo vysporiadať aj pozemky

kúpa bytu, kúpa domu, prenájom, kľúče
Holandskí seniori testujú bývanie v 3D dome. Foto: ilustračné, Getty Images

Stará Ľubovňa plánuje v ďalších rokoch výstavbu nájomných bytov. Postaviť ich chce na sídlisku Východ v lokalite Za vodou. Primátor mesta Ľuboš Tomko hovorí o 50 až 60 nájomných bytoch v maximálne štyroch bytových domoch. Odhadované náklady predstavujú podľa jeho slov 3 až 4 milióny eur, rozpočet však ukáže až výsledná projektová dokumentácia. „Máme už vypracovanú štúdiu a spracovanú projektovú dokumentáciu pre napojenie elektrických sietí. V súčasnosti sa pripravuje projektová dokumentácia,“ povedal pre agentúru SITA.

Podľa primátora ide v rámci prípravy projektu o dvoj- až trojročný proces. Financie na projektovú dokumentáciu poslanci schválili ešte vlani, v tomto roku sa mestu podarilo vysporiadať aj pozemky.

Samospráva chce podať žiadosť na Štátny fond rozvoja bývania, pričom s realizáciou výstavby počíta v roku 2021. „Radi by sme byty odovzdávali v roku 2022,“ povedal Tomko, podľa ktorého sa ešte bude rozhodovať o tom, či sa budú bytové domy stavať naraz, alebo sa projekt rozdelí na časti.

O nájomné byty je v Starej Ľubovni záujem. „Evidujeme momentálne 80 žiadostí, z toho 30 spĺňa kritéria všeobecného záväzného nariadenia, teda sa neobávame o to, že by byty neboli naplnené,“ skonštatoval. Najväčší záujem je o dvojizbové byty, po nich o trojizbové a následne jednoizbové.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľuboš Tomko