Bratislavská Karlova Ves pomôže rodičom prvákov, o finančný príspevok však musia požiadať osobne

Bratislavská Karlova Ves pomôže rodičom prvákov zvládnuť prvý ťažký mesiac. Foto: archívne, SITA/AP

Bratislavská Karlova Ves podporí rodičov budúcich prvákov príspevkom v sume 30 eur. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, o príspevok môžu požiadať rodičia na základe rozhodnutia riaditeľa školy o prijatí dieťaťa do základnej školy.

„Žiadosť je potrebné vyplniť pri nástupe dieťaťa na povinnú školskú dochádzku a podať v období od začiatku školského roka do konca kalendárneho roka, v ktorom dieťa nastúpi na povinnú školskú dochádzku,“ vysvetľuje mestská časť.

Rodičom prvákov pomôže príspevok pri nákupe školskej tašky či písacích potrieb. „Sme radi, že sa nám podarilo v rozpočte nájsť prostriedky na podporu rodín s prváčikmi. September je pre rodičov z hľadiska financovania neraz najťažším mesiacom v roku,“ vysvetlila dôvody poskytovania príspevku starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

V prípade záujmu alebo otázok, ktoré sa týkajú jednorazových finančných príspevkov, je možné kontaktovať oddelenie sociálnych vecí miestneho úradu na telefónnom čísle 02 707 11 291, alebo e-mailom na adrese socialne@karlovaves.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dana Čahojová