Čaputová poďakovala učiteľom a inovatívnu výučbu, uplynulý školský rok bude pamätný

Prezidentka Čaputová navštívila základnú školu v Lozorne, ktorá po koronakríze obnovila dennú výučbu. 1. jún 2020 Foto: www.facebook.com

Prezidentka Zuzana Čaputová sa poďakovala učiteľom za odvahu a tvorivosť pri hľadaní nových foriem vyučovania. Hlava štátu to uviedla na sociálnej sieti.

Museli hľadať riešenia aj tam, kde neboli

Podľa prezidentky bude tento školský rok pamätným a všetci zúčastnení občas museli hľadať riešenia aj tam, kde na prvý pohľad žiadne neboli.

Prezidentka sa pri príležitosti ukončenia školského roku 2019/2020 poďakovala za to, ako bol napriek pandémii zvládnutý. „Učiteľom a učiteľkám za odvahu a tvorivosť pri hľadaní nových foriem vyučovania. Rodičom za trpezlivosť počas práce z domu, ktorá bola aj pre nich tak trochu školou. A žiakom za disciplínu, bez ktorej by to určite nešlo,“ napísala. Podľa hlavy štátu bude uplynulý školský rok pamätný.

Sústredili sa na to podstatné

Zuzana Čaputová dodala, že občas všetci zúčastnení museli hľadať riešenia aj tam, kde na prvý pohľad žiadne neboli a siahnuť na dno svojich síl.

„Vám, váženým učiteľom a učiteľkám, vedeniam škôl aj slovenského školstva vyjadrujem rešpekt, že ste sa aj v ťažkej situácii sústredili na to podstatné a do novej situácie ste pre svojich zverencov vyšliapali nové cesty,“ uzavrela hlava štátu so želaním načerpania síl do nového školského roka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Čaputová