Celoplošné testovanie posunulo aj termín jesenných prázdnin, potvrdil minister Gröhling

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 23. októbra 13:42

Pre celoplošné testovanie sa mení termín jesenných prázdnin. Ako informovalo na svojej stránke Ministerstvo obrany SR, jesenné prázdniny sa posúvajú na 30. októbra, pričom 2., 6. a 9. novembra budú tiež. Teda aj v piatok a pondelok pred a po celoplošnom testovaní.

Viac o téme: Koronavírus

Rezort v informáciach k celoplošnému testovaniu na ochorenie COVID-19 uviedol, že na Orave a v Bardejove môžu riaditelia škôl udeliť riaditeľské voľno. Jesenné prázdniny sa mali pôvodne začať vo štvrtok 28. októbra a žiaci sa do škôl mali vrátiť 2. novembra.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) na piatkovej tlačovej konferencii potvrdil, že jesenné prázdniny sa presúvajú zo štvrtka 29. a piatka 30. októbra na piatok 30. októbra a pondelok 2. novembra. Prípadne zmeny vianočných prázdnin minister nekonkretizoval.

„Ide o piatok a pondelok, vzhľadom na to, že cez víkend sa bude konať celoplošné testovanie a v pondelok prebehne dezinfekcia. Túto dezinfekciu zabezpečuje ministerstvo obrany. Okrem toho pribudnú prázdniny aj v piatok 6. novembra a pondelok 9. novembra. Opäť ide o obdobie v čase celoplošného testovania,“ dodal Gröhling. Podľa neho majú v rámci rezortu avízo z Ministerstva obrany SR, že niektoré testovacie miesta budú v areáli škôl alebo školských telocvičniach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRMŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR