Dzurinda volá do boja, Slovensko potrebuje zásadné zmeny

Mikuláš Dzurinda počas tlačovej besedy SDKÚ-DS k výsledkom parlamentných volieb 2012. Bratislava, 11. marec 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 4. januára (WEBNOVINY) – Slovensko potrebuje podľa poslanca NR SR Mikuláša Dzurindu (SDKÚ-DS) zásadné zmeny najmä v troch oblastiach – v školstve, v zdravotníctve, v justícii.

Ako povedal pre agentúru SITA, nevystačíme ďalších dvadsať rokov s obrovskými fabrikami, ktoré sú regionálne koncentrované.

„Celá Žiarska dolina dnes visí na Slovalcu. Celé Horehronie dnes visí na Železiarňach Podbrezová. Kysuce na INA. Záhorie na Delphi a podobných fabrikách. Trošku ma to vyrušuje. To je síce super, to bolo super včera, to je veľmi dobre dnes, ale to nebude super o desať, o pätnásť, o dvadsať rokov,“ povedal s tým, že Slovensko potrebuje novú víziu, potrebuje širokú spoločenskú zhodu, že budeme investovať predovšetkým do vzdelania a že sa dokážeme presadzovať omnoho viac našimi mozgami, ako sme sa presadzovali doposiaľ našimi rukami.

Pred Slovenskom podľa Dzurindu stojí aj demografická výzva. „Je to aj globálna téma, ale aj veľmi lokálna pre nás, pre Slovákov. Aké opatrenia treba prijímať nielen v oblasti sociálneho zabezpečenia, v oblasti ekonomických reforiem, v oblasti reforiem, ktoré sú kľúčové. Školstvo, zdravotníctvo, súdnictvo,“ povedal.

Mali by sme podľa neho hovoriť aj o hodnotách, o tom, čo bude aj z pohľadu demografického vývoja na Slovensku o pätnásť, o dvadsať rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mikuláš Dzurinda