Gröhlingovo ministerstvo opätovne otvára výzvu na financovanie vybavenia nových tried v materských školách

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Foto: SITA/Branislav Bibel

Ministerstvo školstva opätovne otvára výzvu na financovanie vybavenia nových tried v materských školách. Školy z Rozvojového projektu Predškoláci II. môžu získať učebné pomôcky, didaktické hračky či nábytok. Na vybavenie škôl rezort vyčlenil jeden milión eur. Jedna nová trieda tak môže získať približne 10-tisíc eur.

O financie môže požiadať zriaďovateľ školy elektronicky prostredníctvom materskej školy vyplnením online formulára na portáli predskolaci.iedu.sk. Najneskôr je tak treba urobiť do 31. mája 2022. Žiadosti vyhodnotí komisia a ministerstvo školstva najneskôr do 15. júna zverejní zoznam materských škôl, ktorým boli pridelené finančné prostriedky. Informoval o tom odbor komunikácie a marketingu ministerstva školstva v tlačovej správe.

„Budovanie materských škôl, ich rozširovanie a financovanie je zo zákona úlohou miest a obcí. Vidíme však, že nie všetky samosprávy rozširovanie materských škôl stíhajú a zvládajú, a preto im chceme dopomôcť sumou 10-tisíc eur na každú novú triedu,“ uviedol minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie Ministerstvo školstva SR