INEKO zverejnilo rebríčky najlepších škôl na Slovensku

INEKO zverejnilo aktuálny rebríček s predbežným hodnotením za rok 2015 po tom, ako doplnili údaje o základných a stredných školách o výsledky Testovania 9 a externej časti maturít za školský rok 2014/2015. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) – Medzi základnými školami sa na celoslovenskej úrovni najlepšie umiestnila škola na Krosnianskej v Košiciach. Nasleduje Základná škola na ulici T. J. Moussona v Michalovciach a najlepšiu trojicu dopĺňa Základná škola SSV na Skuteckého ulici v Banskej Bystrici. Vyplýva to z aktuálnych rebríčkov základných a stredných škôl, ktoré zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Zo stredných odborných škôl obstála najlepšie SPŠ elektrotechnická na Plzenskej v Prešove. Druhé miesto obsadila Obchodná akadémia na Kukučínovej v Trnave a na tretej pozícii skončila Spojená škola na Slančíkovej v Nitre. Z gymnázií potvrdilo svoju doterajšiu vedúcu pozíciu Gymnázium na Poštovej ulici v Košiciach. Nasledujú Gymnázium Jura Hronca na Novohradskej v Bratislave a Bilingválne gymnázium v Sučanoch.

INEKO zverejnilo aktuálny rebríček s predbežným hodnotením za rok 2015 po tom, ako doplnili údaje o základných a stredných školách o výsledky Testovania 9 a externej časti maturít za školský rok 2014/2015. Hodnotenie za rok 2015 skompletizujú na jeseň, keď budú dostupné aj zvyšné ukazovatele za uplynulý školský rok.

Hodnotenie výsledkov žiakov pritom nezohľadňuje rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces, čiže napríklad rozdiely v sociálnom zázemí. Hodnotenie zároveň nemeria ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom. INEKO preto upozorňuje, že hodnotenie komplexne nevypovedá o kvalite školy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie INEKO Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy