Každé dieťa je aspoň jeden deň v týždni v škole, experiment v Kežmarku schválili aj hygienici

Foto: ilustračné, Getty Images

Člen strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) a primátor Kežmarku Ján Ferenčák na stredajšej tlačovej konferencii povedal, že v jeho meste spúšťajú vyučovanie v menších skupinách. Majú to odkonzultované aj s Úradom verejného zdravotníctva SR.

Päť žiakov v triede, ostatní cez počítač

V triede môže byť podľa jeho slov päť žiakov, ostatní sa budú vzdelávať dištančne. Cieľom je, aby každé dieťa bolo v škole aspoň jeden deň do týždňa. K podobnému kroku vyzval aj ďalších kolegov v samospráve.

Ferenčák doplnil, že hodiny na niektorých školách už prebiehajú a od budúceho týždňa sa takto majú vzdelávať žiaci druhého stupňa na každej škole.

Viac o téme: Koronavírus

„Ideme podľa rozvrhu dištančného vzdelávania, budeme sa ho držať. Momentálne nastavujeme podmienky tak, aby mohli od budúceho týždňa kompletne všetky školy a v plnom rozsahu spustiť tento systém,” uviedol primátor Kežmarku.

Rukojemníci politického sporu

Tvrdí, že takýto spôsobom výučby nemá zvýšené nároky na učiteľov. Vysvetlil, že každý učiteľ vyučuje v triede, len teraz bude mať piatich žiakov prítomných v triede a s ostatnými sa uvidí online. „Dištančné vzdelávanie nie je náhradou vzdelávania,“ povedal.

Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini kritizuje, že vláda neotvorila školy pre ďalšie ročníky. Vláda podľa neho oberá celú jednu generáciu o budúcnosť. Deťom chýbajú sociálne kontakty a návyky. Mnohé z nich podľa neho ani nemajú podmienky na to, aby sa vzdelávali na diaľku.

„Je nehoráznosť, že deti zostávajú rukojemníkmi politického sporu ľudí, ktorí si medzi sebou dokazujú, kto je väčší šéf vo vládnej koalícii a kto menší,” dodal Pellegrini. Zároveň vyzval premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), aby sa prestal schovávať a urobil všetko pre to, aby sa deti od 7. decembra vrátili do škôl.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Ferenčák
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokracia