Majú zahraniční študenti záujem o očkovanie? Do Čakárne sa zatiaľ nemôžu prihlásiť všetci

Študentská rada vysokých škôl spustila prieskum na zistenie záujmu zahraničných študentov o očkovanie. Foto: ilustračné, Gettyimages
  • aktualizované 9. júna, 15:26

Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) spustila prieskum na zistenie záujmu zahraničných študentov o očkovanie. Informovala o tom podpredsedníčka pre vzťahy s verejnosťou ŠRVŠ Ema Petriková. Prieskum organizuje ŠRVŠ spoločne s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Ako poznamenala Petriková, do Čakárne sa v súčasnosti môžu prihlásiť iba slovenskí študenti a študenti z Európskej únie. Na základe výsledkov prieskumu by malo ministerstvo pripraviť aj zaočkovanie skupiny vysokoškolákov, ktorí prichádzajú z krajín mimo Európskej únie.

„ŠRVŠ považuje zaočkovanosť u študentov za nevyhnutnú podmienku, vďaka ktorej sa môžeme vrátiť v ďalšom semestri k prezenčnej výučbe,“ vysvetlila Petriková. Dodala, že vyzývajú zahraničných študentov, aby vyplnili formulár dostupný na webstránke ŠRVŠ.

Branislav Gröhling (SaS) po stredajšom rokovaní vlády pripomenul, že majú výjazdový autobus v rámci očkovania, ktorý cestuje po Slovensku. „Teraz sme dali ponuku všetkým zahraničným študentom, samostatnú linku, ktorú distribuujú vysoké školy, aby sa mohli nahlásiť. Následne budú určené jednotlivé dni a mestá, kde môžu prísť aj zahraniční študenti sa zaočkovať,“ objasnil. Pre študentov bude toto očkovanie bezplatné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ema Petriková
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaMŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRŠRVŠ Študentská rada vysokých škôl