Mesto Humenné postaví novú budovu materskej školy, zvýši kapacitu a pribudnú aj pracovné miesta

Foto: ilustračné, Getty Images

Mesto Humenné začalo s rozšírením Materskej školy (MŠ) v osade Podskalka. Na výstavbu novej budovy získalo nenávratný príspevok viac ako 259-tisíc eur. Celková cena stavby realizovanej firmou Brenstav s.r.o. Humenné je vyše 291-tisíc eur s DPH. Hrubá stavba má byť hotová do konca tohto roka.

Zvýšenie kapacity

Ako agentúru SITA informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, projekt rieši výstavbu samostatného objektu materskej školy, ktorý bude stavebne nezávislý od pôvodného objektu budovy. Tá v súčasnosti slúži pre potreby základnej aj materskej školy.

Zrealizovaním projektu sa zlepšia materiálno-technické podmienky pre výchovno-vzdelávací proces s nadväznosťou na zvýšenie existujúcej kapacity materskej školy z 24 na 42 detí, ktoré všetky sú z marginalizovanej rómskej komunity,“ uviedla Dochánová.

Ako dodala, v rámci výstavby novej budovy spravia všetky zemné práce, úpravy povrchov, tepelné izolácie, elektroinštaláciu, zdravotechniku, tesárske, stolárske a klampiarske práce, montáže potrubí, maľby, obklady či podlahy. „Špecifickým cieľom projektu je zlepšenie prístupu detí ku kvalitnému vzdelávaniu, vrátane vzdelávania a starostlivosti v rannom detstve,“ uviedla.

Vzniknú pracovné miesta

Ako sa vyjadril riaditeľ MŠ a ZŠ Podskalka Norbert Koscelník, v budúcom školskom roku tak budú môcť začleniť do vzdelávacieho procesu aj troj- a štvorročné deti.

Projekt vznikol na základe požiadaviek občanov, aby sme zapojili do výchovno-vzdelávacieho procesu aj tie mladšie deti. Tento projekt pomôže aj základnej škole, pretože zatiaľ máme nultý, 1. a 2. ročník a budeme ich môcť rozšíriť až na tretí ročník. Možno v budúcnosti scelíme celé primárne vzdelávanie,“ uviedol Koscelník.

Okrem zvýšenia kapacity MŠ Podskalka vznikne niekoľko pracovných miest. Konkrétne pôjde o dve nové miesta v materskej škole, dve v základnej škole a jedno miesto pre hospodársko-technického pracovníka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom