Ministerstvo školstva sprístupnilo žiakom vyše päťsto bezplatných digitálnych učebníc

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Foto: SITA/Jana Birošová

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) sprístupnilo zadarmo žiakom, rodičom aj učiteľom digitálne učebnice.

Ako priblížil vo svojom statuse na sociálnej sieti šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS), ide o 558 titulov od 14 vydavateľov. Dodal, že sa dohodli s vydavateľmi na tom, aby v čase tejto mimoriadnej situácie a ďalších v budúcnosti uvoľnili licencie, sprístupnili učebnice všetkým a uľahčili tak online vzdelávanie. Na stránke TU je potrebné zadať meno: ucebnica@iedu.sk a heslo: ucebnica.

Učebnice budú bezplatne

Ministerstvo školstva koncom marca rokovalo s vydavateľmi o uvoľnení licencií na digitálne učebnice. Cieľom bolo, aby v čase mimoriadnej situácie mohli učebnice a pracovné zošity používať žiaci a rodičia z domu.

Viac o téme: Koronavírus

Rezort rokoval aj o tom, aby nielen v súčasnej mimoriadnej krízovej situácii, ale vždy, ak by sa krajina dostala do stavu núdze, sa licencie uvoľnili a učebnice boli k dispozícii všetkým bezplatne.

„Naším cieľom je čo najviac vyjsť v ústrety rodičom a žiakom a uľahčiť im toto obdobie, keď sa vzdelávajú z domu. Preto chceme vyrokovať, aby mali k dispozícii tieto učebnice,“ priblížilo v marci ministerstvo.

Výučba prebieha dištančne

Školy sú momentálne zatvorené do odvolania a výučba sa uskutočňuje dištančnou formou. Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia.

Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť. Zaviedla sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie Ministerstvo školstvaMŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRVedy