Prezenčná výučba na VŠ je otvorená pre všetkých. Gröhling nevidí dôvod, aby sa študenti vzdelávali online

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling počas brífingu o svojej diplomovej práci a k aktuálnej situácii. Bratislava, 14. júl 2020. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Prezenčná výučba na vysokých školách je otvorená pre všetkých a pravidlá neobmedzuje žiadna vyhláška. Uviedol to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) vo svojom profile na sociálnej sieti.

Zároveň dodal, že pri karanténe sú pravidlá a výnimky (očkovaní, prekonané ochorenie COVID-19) rovnaké ako inde.

Odbor komunikácie a marketingu ministerstva školstva 14. januára pre agentúru SITA konštatoval, že vysoké školy sú autonómne a je na nich, akú formu výučby si zvolia. Zároveň platí, že školy musia postupovať v súlade s novými vyhláškami, ktoré súvisia so schválenými vládnymi opatreniami proti variantu omikron. Gröhling 13. januára na tlačovej konferencii odporučil, aby sa študenti vzdelávali prezenčne.

„Naozaj sa rozprávame o mladých ľuďoch, nad 18 rokov, ktorí môžu využiť očkovanie a predpokladám, že neveria rôznym hoaxom a iným veciam, ale očkovanie využijú, pretože tým v prvom rade chránia seba, svoju rodinu, ale aj prístup k vzdelávaniu. Ak máme otvorené základné školy a stredné školy a riaditelia majú enormnú snahu, aby zachovali prezenčné vyučovanie, ja nevidím absolútne žiadny dôvod, aby vysoké školy vzdelávali online,“ zhodnotil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR