Situácia v Košiciach sa mierne zlepšuje, do plnej prevádzky by mali nastúpiť dve základné školy

Foto: ilustračné, Thinkstock

Situácia v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice sa začína pomaly zlepšovať. Z dvoch doteraz uzatvorených škôl sa dnes po desiatich dňoch končí výluka na ZŠ Laca Novomeského a od pondelka by mala byť v plnej prevádzke aj ZŠ Kežmarská 30. Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Ak sa situácia dovtedy nezmení, od budúceho týždňa by tak mali fungovať všetky košické školy, hoci niektoré s menším počtom tried. V súčasnosti zostáva v karanténe ešte 17 tried na siedmich košických základných školách. Pre pozitívny test zamestnanca ZŠ Bukovecká nariadil Regionálny úrad verejného zdravotníctva karanténu žiakov na prvom stupni tejto školy, ako aj pre časť pedagogických zamestnancov, ktorý boli v úzkom kontakte s nakazenou osobou.

Na druhej strane na ZŠ Jenisejská sa bude môcť od pondelka vrátiť do školy poltucet žiakov, ktorí museli uplynulé dni zostať doma pre pozitívny test ich externého učiteľa.

„Každý deň dostávame informácie priamo zo škôl o aktuálnej situácii. Ak nám niekde vyskočí pozitívne testovaný, zväčša ide len o jedného žiaka alebo zamestnanca danej školy a nie o komunitné šírenie. Mimoriadne ma teší, že žiaci aj ich učitelia dodržujú prijaté opatrenia hygienikov,“ uviedla viceprimátorka mesta Košice Lucia Gurbáľová (KDH).

Viac o téme: Koronavírus

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia GurbáľováVladimír Fabian