Školy majú v triedach takmer 90 percent žiakov, zvyšní sa vzdelávajú dištančne

Foto: ilustračné, Thinkstock

Na školách sa v súčasnosti prezenčne vzdeláva 89,1 percenta žiakov a takmer 11 percent sa vzdeláva dištančne. Po rokovaní vlády to povedal minister školstva, vedy, výskumu a športu SRBranislav Gröhling (SaS) s tým, že informácie o situácii na školách im odovzdalo viac ako 85,5 percenta škôl.

Viac o téme: Koronavírus

Online sa vzdeláva deväť percent a cez pracovné listy či telefonicky 1,9 percenta žiakov. Minister pripomenul, že školy sú otvorené aj v čiernych okresoch a vyučovanie sa prerušuje na základe zistení iba v jednotlivých triedach.

Šéf rezortu školstva podotkol, že školy stále nie sú ohniskom nákazy a opatrenia sa na nich dodržiavajú. Potvrdzuje to podľa neho aj to, že ochorenie COVID-19 evidujú u 0,7 percenta žiakov a u 1,4 percenta zamestnancov. Podiel žiakov v karanténe, ktorí sú úzkym kontaktom, je 6,4 percenta.

Ako Gröhling vysvetlil, rozdiel medzi číslami je spôsobený tým, že v niektorých školách sú žiaci na dištančnom vzdelávaní nie z dôvodu, že oni sami boli v karanténe, ale preto, že v karanténe je napríklad personál školy. Za uplynulý týždeň vykonali viac ako 296-tisíc antigénových samotestov, z ktorých bolo pozitívnych 0,9 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie Vláda SR