Štatút študenta si overia online, čoraz viac spoločností akceptuje ISIC ako náhradu potvrdenia

Foto: ilustračné, Getty images

Platný študentský preukaz ISIC čoraz viac spoločností akceptuje ako náhradu potvrdenia o návšteve školy. Ide o partnerské spoločnosti združenia CKM SYTS, ktoré vydáva na Slovensku preukazy ISIC (International Student Identity Card), učiteľské ITIC (International Teacher Identity Card) a European Youth Card EURO<26.

Informoval o tom obchodný riaditeľ združenia CKM SYTS Vladimír Jedlička. V súvislosti s rýchlym overením štatútu študenta, a teda platnosti jeho preukazu, združenie zaznamenalo nárast poskytovateľov zliav, ktorí túto informáciu získavajú online.

Čiarový kód s licenčným číslom

V súčasnosti overuje platnosť preukazov online 69 partnerov, čo predstavuje elektronickú kontrolu platnosti na niekoľkých stovkách miest na Slovensku. V porovnaní s minulým rokom je to nárast o 44 percent. V internetových obchodoch je to bežné už viac ako desať rokov. U obchodníkov v kamenných prevádzkach overenie závisí aj od zariadenia, čítačky, ktorú používajú,“ uviedol Jedlička.

Všetky preukazy ISIC, ITIC, EURO<26 obsahujú čiarový kód s licenčným číslom a väčšina preukazov obsahuje čip, ktorý má svoje výrobné číslo. Tieto identifikátory sú súčasťou databázy združenia a platnosť preukazov sa jednoducho overuje pomocou webovej služby.

Podľa Jedličku pribúdajú tiež partneri, ktorí považujú preukaz ISIC ako plnohodnotnú náhradu za potvrdenie o návšteve školy, či už formou online overenia alebo overenia fyzického preukazu.

Zľavy na paušál aj poistenie

Zo štatistík CKM SYTS vyplýva, že počet poskytnutých zliav po online overení platnosti preukazu sa v prvom polroku medziročne zvýšil o viac ako 300 percent.

Najvyužívanejšími zľavami s elektronickou kontrolou platnosti boli v tomto roku zľavy na elektronický tovar, špeciálny paušál u mobilného operátora a poistenie. Takáto rozsiahla spolupráca s poskytovateľmi zliav na základe online overenia platnosti preukazov je unikátna a zaraďuje Slovensko na špičku krajín združených v rámci ISIC Asociácie, do ktorej patrí viac ako 130 krajín,“ priblížil Jedlička.

V súčasnosti má CKM SYTS viac ako 200-tisíc držiteľov platných preukazov, ktorí po ich predložení majú nárok na zľavy, výhody, benefity na viac ako 1 300 miestach na Slovensku a viac ako 150-tisíc miestach vo svete.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom