Trnavský kraj sa pripravuje na testovanie učiteľov i študentov, s výučbou začnú dištančne

Stredné školy pokračujú od pondelka 11. januára zatiaľ v dištančnom vzdelávaní. Foto: ilustračné, Getty images

Trnavský samosprávny kraj sa pripravuje na hromadné testovanie zamestnancov stredných škôl, študentov a v prípade neplnoletých študentov aj jedného zo zákonných zástupcov. Ide spolu o viac ako 20-tisíc ľudí, ktorí absolvujú test v mobilných odberových miestach.

Informoval o tom riaditeľ odboru školstva Úradu Trnavského samosprávneho kraja Stanislav Pravda. Dodal, že kraj nemá vlastné zdravotnícke zariadenia.

Učitelia by mali pracovať z domu

Minister školstva Branislav Gröhling už avizoval, že podmienkou otvorenia škôl bude plošné testovanie zamestnancov a žiakov. Termín je stanovený na 22. – 24. januára. Školy by potom mohli byť otvorené pre prezenčné vyučovanie od 25. januára.

Viac o téme: Koronavírus

V pondelok 11. januára obnovia vyučovanie v päťdesiatich stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja „Nový rok začneme tak, ako sme končili ten uplynulý, teda dištančným vzdelávaním. Navyše, s cieľom zachovať zníženú mobilitu obyvateľstva odporučíme našim školám, aby učitelia vykonávali prácu z domu,“ uviedol Pravda.

Župa situáciu pozorne sleduje

Župa podľa neho priebežne sleduje a vyhodnocuje aktuálny vývoj epidemiologickej situácie a pokračuje v rokovaniach s ministerstvom školstva o termíne a podmienkach reštartu prezenčného štúdia.

Oproti materským a základným školám študenti stredných škôl často dochádzajú cez hranice okresov, v niektorých prípadoch aj krajov. Navyše časť z nich je ubytovaná v internátoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling