Univerzita Komenského otvára letnú školu slovenského jazyka, na kurz sa prihlásili desiatky cudzincov

Foto: ilustračné, Getty Images

Do letnej školy slovenského jazyka a kultúry Studia Academica Slovaca sa prihlásilo 80 uchádzačov z 22 krajín. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Komenského Univerzity v Bratislave Lenka Miller, v poradí 56. ročník letnej školy sa uskutoční dištančnou formou od 3. do 14 augusta.

Na základe ich jazykovej úrovne cez online testovania je pripravený program pre začiatočníkov, mierne a stredne pokročilých a pokročilých.

Pre učiteľov slovenského jazyka pôsobiacich na školách v zahraničí sa v období od 17. do 21. augusta online formou uskutoční 13. ročník odborno-metodického seminára. Učitelia si na ňom zdokonalia nielen svoje teoretické znalosti, ale aj praktické didaktické zručnosti pri výučbe slovenčiny ako cudzieho jazyka. Záujem prejavilo vyše 40 učiteľov z európskych krajín aj zo zámoria.

Lektori slovenského jazyka a kultúry, ktorí pôsobia na univerzitách v zahraničí, sa zídu na tradičnom odborno-metodickom seminári 18. a 19. augusta 2020. Zúčastnia sa na ňom aj pracovníci Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Účastníci budú debatovať o spoločných výskumných projektoch, problematike analýzy jazykových chýb cudzincov, ako aj o nových publikáciách slovakistických pracovísk. Miller podotkla, že dôležitou súčasťou programu budú správy vyslaných lektorov o aktuálnej výučbe počas pandémie, skúsenosti s využívaním online formy v práci lektorátov a jej vplyvu na vzdelávanie slovakistov v jednotlivých krajinách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Miller
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRUK Univerzita Komenského v Bratislave