Ušetrené peniaze investuje ministerstvo školstva do projektov materských škôl

Foto: ilustračné, GettyImages

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) z ušetrených finančných prostriedkov podporí materské školy, ktoré vo februári 2021 neuspeli v projekte „Múdre hranie“.

Odbor komunikácie a marketingu MŠVVaŠ SR doplnil, že cez projekty „Múdre hranie“ a „Múdre hranie 2“ celkovo podporilo 1 764 materských škôl v celkovej sume 1 250 000 eur.

Použitie financií

Financie z projektu vedia materské školy použiť na nákup detských kníh, pomôcok a hračiek na rozvíjanie jemnej motoriky, technických zručností, matematickej gramotnosti či reči.

Materská škola získava maximálne 500 eur, ak ju navštevuje menej ako 50 detí a maximálne 1 000 eur, ak ju navštevuje 50 a viac detí. Škôlky však potrebujú nakúpiť do 31. marca 2022.

Materské školy financujú obce a mestá z podielových daní a my im chceme touto cestou pomôcť, aby vytvorili pre deti podnetné prostredie a pripravili ich na ďalšie vzdelávanie. Materské školy môžu zakúpiť detskú literatúru, interaktívne knihy, matematické hry či didaktické pomôcky na rozvoj rečových či manuálnych zručností detí,“ vysvetlil šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS).

Rozvojový projekt

V rozvojovom projekte „Múdre hranie“ bolo hodnotených celkovo 2 221 žiadostí, pričom finančné prostriedky vo výške 500-tisíc eur boli rozdelené medzi 706 žiadateľov.

Z ušetrených finančných prostriedkov rezort školstva podporí ďalšie materské školy – tie, ktoré vo februári tohto roka neboli úspešné. Na základe bodového hodnotenie bolo zo zostávajúcich žiadostí podporených 1 058 žiadateľov v celkovej sume 750-tisíc eur.

Ministerstvu školstva sa podarilo presadiť zmenu zákona, ktorá od januára umožňuje vytvárať rozvojové projekty aj pre materské školy, ako je napríklad „Múdre hranie“, ktorý je prvý projekt tohto typu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR