Výbuch bomby v Thajsku neprežilo šesť ľudí

Thajsko bomba
Trosky po výbuchu bomby v Thajsku Foto: SITA/AP

BANGKOK 21. septembra (WEBNOVINY) – Pri výbuchu bomby blízko trhoviska na nepokojnom juhu Thajska zahynulo v piatok najmenej šesť ľudí a 40 ďalších sa zranilo.

K explózii došlo po tom, čo ozbrojenci spustili paľbu na obchod v okrese Sai Buri v provincii Pattani, informovali miestni predstavitelia. Incident sa odohral po piatkových modlitbách v prevažne moslimskom regióne.

Separatistické povstanie na juhu Thajska si od jeho opätovného vzplanutia v roku 2004 vyžiadalo už viac než 5 000 obetí. Početné thajské vlády už prišli s iniciatívami na ukončenie konfliktu, či už prostredníctvom vojenskej sily alebo rokovaní.

Žiadnej z nich sa však nepodarilo oslabiť vidiecke povstalecké hnutie, ktoré nemá žiadnu oficiálnu podobu, ani žiadne nároky či požiadavky. Thajské bezpečnostné sily nedokážu bojovať proti takémuto hnutiu, ktoré ostáva atraktívnym predovšetkým pre mladých moslimov a je schopné prosperovať z korupcie a bezprávnosti charakteristickej pre thajské pohraničné regióny. Informácie priniesla spravodajská stanica BBC.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom