Vyhlásili najagresívnejšieho jazdca Tour, v hre bol aj Sagan

Romain Bardet
Romain Bardet je tridsiatym Francúzom, ktorý sa teší z ocenenia pre najagresívnejšieho cyklistu na Tour de France. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 26. júla (WEBNOVINY) – Francúz Romain Bardet sa stal najagresívnejším jazdcom 102. ročníka cyklistických pretekov Tour de France a patrí mu červené číslo a šek s prémmiou 20-tisíc eur.

Jedným z ašpirantov na ocenenie za bojovnosť bol aj Slovák Peter Sagan. Dvadsaťpäťročný jazdec Tinkoff-Saxo si vybojoval červené číslo pre najbojovnejšieho jazdca vo dvoch etapách. Bardet iba v jednej, ale najmä v horských bol v popredí a bojoval o najvyššie priečky.

Obrazom: Záverečná etapa 102. ročníka Tour de France

Ocenenie pre najagresívnejšieho jazdca na Tour de France udeľujú od roku 1956. Prvým víťazom bol André Darrigade. Bardet je tridsiatym Francúzom, ktorý vyhral toto hodnotenie, v ktorom hlasujú vybraní zástupcovia organizátorov, televízneho vysielateľa a novinárov. Okrem Sagana mal tento rok dvakrát červené číslo aj úradujúci majster sveta Michal Kwiatkowski z Poľska.

Francúzsky denník L´Equipe spočítal, že od štartu v Utrechte do nedeľňajšej poslednej etapy bol najdlhšie v únikoch Thomas De Gendt. Jazdec tímu Lotto-Soudal absolvoval pred pelotónom celkovo 679 km. Nasledujú Serge Pauwels (MTN-Qhubeka) s 518 a Perrig Quémeneur z Europcaru s 508 km.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal KwiatkowskiPeter Sagan