Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zdravotné sestry
Brífing Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek, Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, Slovenskej komory medicínsko-technických pracovníkov, Slovenskej komory fyzioterapeutov a Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb na tému: Deklarácie o pripravenosti k ukončeniu pracovného pomeru. Bratislava, 30. september 2015. Foto: SITA/Marko Erd
2. februára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Výpovede sestier sú opodstatnené, myslí si polovica Slovákov

BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) – Protest formou výpovedí zdravotných sestier bol opodstatnený. Myslí si to viac ako polovica opýtaných v prieskume agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA.

Súhlas s postupom sestier vyjadrilo 51,1 % opýtaných, pričom rozhodný súhlas prezentovalo 22,3 % ľudí a 28,8 % sa priklonila k odpovedi “skôr áno ako nie”. Nesúhlas s opodstatnením výpovedí vyjadrilo 37,2 % respondentov a 11,7 % sa nevedelo vyjadriť.

Ešte väčší počet ľudí, 57,4 %, sa nazdáva, že súčasná vláda počas svojho funkčného obdobia neriešila dostatočne problémy zdravotníctva. Len 28,6 % je presvedčených, že vláda sa venovala zdravotníctvu dostatočne a 14 % to nevedelo posúdiť.

Politické strany nemajú veľkú dôveru ľudí, že by dokázali riešiť problémy zdravotníctva. Najviac, 24,4 % opýtaných si myslí, že žiadna strana to nedokáže. Spomedzi strán, o ktorých si ľudia myslia, že to dokážu, sa najviac, 19,6 % ľudí, prikláňa k Smeru-SD. Nasleduje KDH (11,3 %) a Sieť (11 %). Najmenšiu dôveru v schopnosti riešiť problémy zdravotníctva vyslovili respondenti stranám OĽaNO-NOVA (1,9 %) a Sloboda a solidarita (1,7 %).

Odporúčané články

Zo slovenských nemocníc odišli stovky zdravotných sestier Žilinské OAIM nie je pre pacientov bezpečné, tvrdia sestry

Témy

Diskusia

SEFL Učitelia a bývalé sestričky nebudte naivní - je pred volbami preto nenechajte sebou stále manipulovat . Je tu ambícia opozičných poslancov sa dostat znova do parlamentu a nekterých dokonca zrušit vládu jednej strany a nastúpit místo nich . /Pritom si... Bútorove Kosihy re učiteľ 12:23 Ty chuju, keď nevieš čítať "s porozumením" tak radšej sklapni! Žerú ťa ako vidieť sifóny za 357 Eur! A to, že sú v nich platinové sítka - to ti akosi ušlo! Tretinová cena - to je čo?... J57 Pani len cituje vyjadrenie jednej strany. J57 V diskusiách na sme písali, že deti by mali prísť do škôl s tričkami, že podporujú štrajk. Čo keby rodičia prišli s tričkami JBM štrajk? Deti by za to asi potrestali, no rodičov by hádam nemohli, jedine že by sa... J57 Keď pán Danko v TV besede spomínal predražené sifóny, v prvom momente to vyzeralo, že deti v školách pijú nejaké predražené sifóny. A to išlo o umývadlové sifóny? Či o WC? Alebo sú ešte nejaké iné sifóny?
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...