Vyžite sa v Slovenských vodách

Stephanie krist r9sxpwl4dd4 unsplash.jpg
Foto: Unsplash

Leto sa už pomaly chýli ku koncu, ale určite sa na vás tento rok usmeje ešte zopár teplých a slnečných dní. Ak aj vám toto leto chýbalo more, môžete si ho aspoň čiastočne nahradiť týmito troma vodnými športami, ktoré sa dajú vychutnávať aj v našej prekrásnej domovine.

Kajakovanie

Kajakovanie vzniklo v ďalekých severských krajinách, kde Eskimáci využívali kajaky na každodennú prepravu a lov. Boli vyrábané z dreva a kostí a ich horná časť bola potiahnutá najčastejšiu tuleňou kožou. Dnešné kajaky sa už vyrábajú hlavne z plastov, gumy a dokonca aj karbónu a kevlaru.

Kajakovanie je šport, ktorý dá poriadne zabrať hornej polovici vášho tela a po celom dni pádlovania môžete mať ruky pokryté mozoľmi. Okrem toho, že je to výborné cvičenie, z kajaku môžete objavovať aj krásy Slovenska a slovenských povodí v nových uhloch. Pod taktovkou skúseného inštruktora môžete vyskúšať kajaky na Dunaji, Hrone a mnohých ďalších slovenských riekach.

Wakeboarding

Wakeboarding je šport, ktorý v sebe kombinuje snowboarding, lyžovania a surfovanie. Vznikol v 80-tych rokoch minulého storočia, kedy surferi skúšali jazdiť bez toho, aby potrebovali prirodzené morské vlny. Niektorí jazdili za člnmi, iní za autami, ktoré ich ťahal pozdĺž pobrežia. V súčasnosti sa najpopulárnejším stáva wakeboardovanie na vleku. Tento šport, ktorý nadchne začiatočníkov a dá zabrať aj skúsenejším jazdcom, môžete u nás vyskúšať napríklad v Bratislave alebo v Liptovskom Mikuláši.

Paddleboarding

Paddleboarding je šport, ktorého počiatky siahajú až do 18. storočia, ale populárny začal byť až v druhej polovici minulého storočia na Havaji. Postupne sa presunul z morských vĺn na rieky a jazerá a dnes ho môžete praktizovať skoro kdekoľvek – stačí si len prenajať alebo kúpiť vlastný paddleboard.

Pri paddleboardovaní stojíte na doske podobnej klasickému surfu a na pohyb vpred používate dlhé pádlo. Vyžaduje si kombináciu svalov rúk, trupu a nôh. Prvýkrát sa môžete tešiť na poriadnu svalovicu, ale aj na výrazné zlepšenie rovnováhy. Aj preto ho mnohí športovci využívajú ako kondičný tréning.

Nezabúdajte na bezpečnosť

Než sa však do ktoréhokoľvek z týchto športov pustíte, uistite sa, že je vaše telo na ne pripravené. Vyhnete sa tak nepríjemným zraneniam. Základom sú pevné kĺby, kosti a svaly. Vyskúšajte preto výživový doplnok FlexiMed od NaturaMed Pharmaceuticals, ktorý obsahuje viaceré látky vrátane kolagénu typu II, glukozamínu a vitamínu C, ktorý pomáha udržiavať kĺby pevné a zdravé aj pri plnom športovom nasadení.

New_fm_box_sk.jpg
Foto: NaturaMed Pharmaceuticals

Mesačné balenie FlexiMedteraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte, aj aktuálnej akcii, získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.flexi-med.sk.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom